V Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej dla Szkół Podstawowych już za nami. 10 marca 2011 roku mieliśmy okazję gościć w murach naszej szkoły przedstawicieli szkół podstawowych z powiatu Będzińskiego,  z Dąbrowy Górniczej oraz z Gminy Koziegłowy. Obok licznie przybyłych uczniów i nauczycieli nasz festiwal uświetnił Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz pan Zdzisław Banaś oraz przewodnicząca Rady Miasta pani Barbara Bochenek. Jury w składzie Katarzyna Dyrda nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Siewierzu,  pracownicy

Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie: Anna Janus,  Macin Janus oraz Jerzy Szumski - oceniali występy uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Wszyscy uczestnicy, pomimo tak młodego wieku prezentowali wysoki poziom. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem ich umiejętności wokalnych, tanecznych i językowych. Podczas festiwalu panowała miła i radosna atmosfera widoczna na twarzach uczniów, którzy pomimo tremy potrafili fantastycznie się zaprezentować. Tegoroczna edycja konkursu była małym jubileuszem, gdyż był to już piąty raz kiedy mogliśmy promować naukę języka angielskiego poprzez śpiew i taniec. Cieszymy się również, że Rada Rodziców naszej szkoły pomaga nam w organizacji konkursu fundując puchary i poczęstunek dla uczestników. Pragniemy również podziękować wydawnictwom językowym, które co roku przekazują nam nagrody dla zwycięzców. Piękna dekoracja, kolorowe stroje uczestników i ich wysoki poziom wokalny sprawiły, że byliśmy świadkami wspaniałego widowiska muzycznego.

Wyniki V Regionalnego Konkursu Piosenki Angielskiej

Nagrodę GRAND PRIX otrzymał zespół wokalny w składzie Adam Chwist, Mateusz Gadziszewski oraz Kacper Barczyk
z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych

Kategoria: klasy I-III SP

I miejsce – zespół wokalno-taneczny w składzie Oliwia Golec, Natalia Boroń, Michalina Gwoździewicz, Nikola Czapla, Wiktoria Lorek
oraz Karolina Dyduch
ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu

II miejsceKinga Janas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych

III miejsceKlaudia Kieras z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach

Kategoria: klasy IV-VI SP

I miejsceJessika Schendzielorz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach

II miejsceKlaudia Tabakiernik z Zespołu Szkół w Siewierzu

III miejsceWiktoria Rozmus ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!