DialNet Masters – początkowo dolnośląska, potem ogólnopolska – Olimpiada informatyczna przeznaczona dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli. Turniej jest organizowany przez Telefonię DIALOG S.A. pod honorowym patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Partnerami merytorycznymi V edycji Olimpiady są: Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Program CISCO Networking Academy i Politechnika Łódzka. Olimpiada przebiega w formie kilku następujących etapów:

• eliminacje wewnątrzszkolne,
  • 1. etap on-line,
  • 2. etap on-line,
  • 3. etap – półfinały – organizowane w szkołach na żywo „Mecze Mastersów” odbywające się w kwietniu w siedmiu miastach Polski. Uczniowie rozwiązują zadania i odpowiadają na pytania dotyczące technologii informacyjnych oraz Internetu – jego historii i zasad działania,
  • 4. etap – Wielki Finał we Wrocławiu, który wyłania Mistrzów Internetu, czyli 2 najlepsze drużyny: 4 gimnazjalistów i 4 uczniów szkoły ponadgimnazjalnej wraz z opiekunami.

W tym roku dwie nasze drużyny dostały się do 2 etapu on-line. Członkowie drużyn to:

Emil Sobusik, Sebastian Warmuz, Krzysztof Turek, Przemysław Popczyk, Dawid Kośmider, Kamil Kajdas, Łukasz Widawski, Patrycja Marcinkowska – GRATULUJEMY

W naszym województwie w kategorii gimnazja brało udział około 320 drużyn do drugiego finału przeszło 50.