W dniu 07 marca w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Siewierzu odbył się finał Eliminacji Miejsko-Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Finał zgromadził   uczestników w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe,   gimnazja   i szkoły ponadgimnazjalne. Przybyłych na finał gminnych eliminacji uczniów, ich opiekunów i strażaków przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz i zarazem Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP Zdzisław Banaś.

Regulamin konkursu przedstawił przewodniczący jury i główny organizator – starszy sekcyjny Marcin Łukasik - przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Będzinie
Naszą szkołę w tym turnieju reprezentowali:
W grupie I młodszej (szkoła podstawowa):
1.Weronika Domagała uczennica klasy Va
2. Patryk Filipczyk uczeń klasy Va
3. Szymon Landecki uczeń klasy Va
W grupie II starszej (gimnazjum):
1 Karolina Kijanka uczennica klasy II gimnazjum
2 Magdalena Knap uczennica klasy II gimnazjum
3. Agata Płaskocińska uczennica klasy II gimnazjum
Uczestnicy eliminacji zmierzyli się z testem pisemnym, który zawierał po 20 pytań dla każdej grupy wiekowej. Do ścisłego finału weszło po 5 osób w każdej kategorii wiekowej, które uzyskały największą liczbę punktów. W finale nie zabrakło uczniów naszej szkoły byli to: Szymon Landecki  i Patryk Filipczyk. W części ustnej każdy z uczestników odpowiadał na trzy pytania z wylosowanego zestawu.
Ostateczna klasyfikacji eliminacji miejsko – gminnych w Siewierzu w poszczególnych grupach wiekowych przedstawia się następująco:
I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)

• I miejsce – Paulina Widera, SP w Dziewkach
  • II miejsce – Szymon Landecki, ZSP w Wojkowicach Kościelnych
  • III miejsce – Milena Korusiewicz, ZS w Siewierzu
  • IV miejsce – Patryk Filipczyk, ZSP w Wojkowicach Kościelnych
  • V miejsce – Dominik Machura, ZSP w Żelisławicach

II grupa wiekowa (gimnazja)

• I miejsce – Kamil Widera, ZS w Siewierzu
  • II miejsce – Karolina Madejska, ZS w Siewierzu
  • III miejsce – Martyna Syrek, ZSP w Żelisławicach
  • IV miejsce – Magdalena Machura, ZSP w Żelisławicach
  • V miejsce – Kamil Nowak, ZSP w Żelisławicach

Po ogłoszeniu wyników odbyła się  ceremonia wręczenia dyplomów oraz nagród rzeczowych w postaci bonów towarowych. Laureaci pierwszych trzech miejsc w poszczególnych grupach wiekowych eliminacji miejsko-gminnych turnieju, otrzymali prawo uczestnictwa w rozgrywkach na szczeblu powiatowym, które odbędą się 23 marca br. w Będzinie w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w turnieju na szczeblu powiatowym i awansu do eliminacji wojewódzkich.