25 maja w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych odbył się II Festiwal Piosenki Dziecięcej, podczas którego miały możliwość zaprezentowania się dzieci z przedszkoli oraz uczniowie młodszych klas szkół podstawowych z terenu naszej gminy i nie tylko. Ogółem Festiwal zgromadził ponad 100 uczestników,

zarówno solistów jak i zespoły wokalne. Wszystkie dzieci biorące udział w Festiwalu pięknie prezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne a nawet gry na instrumentach muzycznych. Występy rejestrowała telewizja internetowa iTV Siewierz. Jury w składzie: Pan Damian Dawczyński- Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Siewierzu, Pani Katarzyna Kożuch i Pan Jerzy Szumski- nauczyciele Młodzieżowego Powiatowego Ośrodka Kultury w Będzinie, stanęło przed nie lada trudnym zadaniem wytypowania zwycięzców. Po ciężkich zmaganiach i wylaniu wielu potów ogłoszono wyniki:

W kategorii: „Przedszkole”:

I miejsce: Przedszkole w Strzyżowicach w piosence pod tytułem „Kochamy przyrodę”,

II miejsce Przedszkole z Żelisławic w piosence pod tytułem „Na wędrówkę”

III miejsce Przedszkole nr 9 z Czeladzi w piosence pod tytułem „Leśne duszki”

W kategorii „Szkoła podstawowa”:

I miejsce Zespół Szkół w Siewierzu w piosence pod tytułem ”Przyjaciel potrzebny”

II miejsce Szkoła Podstawowa z Toporowic w piosence pod tytułem „Dla mamy”

III miejsce Zespół Szkół z Brudzowic w piosence pod tytułem „Zawołało lato”

Zaszczytny tytuł Grand Prix zdobyło Przedszkole z Toporowic w piosence pod tytułem „Puszek Okruszek” oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Będzinie w piosence „Ziemia – zielona wyspa”.

Ponadto w Festiwalu wzięły udział:

Przedszkole nr 34 z Dąbrowy Górniczej, Przedszkole nr 10 im. Przyjaciół Bajek Disneya z Czeladzi, Przedszkole Publiczne z Rogożnika, Przedszkole Publiczne z Siewierza, Przedszkole Publiczne im. Kubusia Puchatka w Sarnowie, Przedszkole z Wojkowic Kościelnych, Szkoła Podstawowa nr 2 z Mierzęcic, Zespół Szkolno- Przedszkolny z Żelisławic, Zespół Szkolno–Przedszkolny z Wojkowic Kościelnych.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali nagrody rzeczowe, za które gorąco dziękujemy sponsorom. A byli nimi: Urząd Miasta i Gminy w Siewierzu, „Kraina Rozwoju” Agata Wilczyńska Będzin, Kasa Jowisz Mierzęcice, Getin Bank Siewierz, KFC Dąbrowa Górnicza, Mc. Donald’s Dabrowa Górnicza, Kino Helios Dąbrowa Górnicza, Park Wodny „Nemo” Dabrowa Górnicza, wypożyczalnia strojów Toporowice, wydawnictwa: Mac, Nowa Era, WSiP, Państwo Joanna i Sławomir Majcherczykowie.

Jesteśmy przekonani, iż Festiwal Piosenki Dziecięcej dostarczył wszystkim wielu artystycznych wrażeń, wyzwolił radość ze wspólnego śpiewania, zintegrował środowisko i zachęcił młodych do rozwijania zainteresowań i pasji. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli i rodziców, którzy włożyli wiele pracy i wysiłku w przygotowania dzieci oraz zorganizowanie słodkiego poczęstunku.

Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnym Festiwalu Piosenki DziecięcejJ

ZSPWK