W związku z przystąpieniem naszej szkoły  do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” uczniowie wzięli udział  w jednym z największych przedsięwzięć edukacyjno – profilaktycznych.

Głównym celem kampanii było propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od używek oraz wszelkich nałogów. Honorowy patronat nad akcją objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Sportu i Turystyki, Komendant Główny Policji. Natomiast patronat nad prawidłową realizacją kampanii „ZTU” w Gminie Siewierz objęła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, która była głównym sponsorem nagród w organizowanych konkursach.

Nagrodzeni uczniowie ze szkoły podstawowej w konkursie plastycznym „TO JA”: Jakub Jakóbczyk kla III, Adrian Nowak kl. III , Maciek Korzec kl. III, Karolina Ból kl. I, Oliwia Liberda kl. I, Ewelina Słaboszewska kl. I, Kacper Salamon kl. II, Kamila Swoboda kl. II,  Kacper Kopeć kl. II.

Najlepsze prace w konkursie literackim „TO JA” oraz „Autoportret”: Aleksandra Chylak      kl. VI, Oliwia Reda kl. VI, Jakub Nowak kl. I gimnazjum, Jędrzej Ciastek kl. I gimnazjum.

Najlepsi sportowcy biorący udział w Teście Coopera pod hasłem profilaktycznym „Mamy trzeźwy umysł – wolny od nałogów”: Krystian Stefański kl. IV, Paulina Kramarczyk kl. VI, Marcin Męczyński kl. I gimnazjum, Agnieszka Kopeć kl. I gimnazjum.