26 maja  to szczególny dzień w kalendarzu, kiedy wszyscy składamy  życzenia  swoim  mamom.  W tym dniu w Miejskim Domu Kultury w Siewierzu  odbył się III Wojewódzki  Festiwal Piosenki  o Matce  „Mamo moja”.

Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Anetę Machura i pana Mariusz Torbusa. Kacper Barczyk reprezentował szkołę podstawową, a zespół wokalny w składzie : Aleksandra Miś, Daria Krawczyk i Katarzyna Maślanka gimnazjum.  Zaproszenie na ten festiwal otrzymały także mamusi e naszych uczniów, które obok prezentu w postaci wyjątkowych  słów  jakie usłyszały w piosenkach przyjęły  upominki od organizatorów festiwalu. Wszyscy pięknie wyśpiewali  jak kochają swoje mamy, a  zespół wokalny zdobył  III miejsce w swojej kategorii – GRATULUJEMY!