Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY
Wsparcie kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych Gminy Siewierz
Projekt Erasmus + „Zdrowe życie to szczęśliwe życie” będzie realizowany w naszej szkole przez okres dwóch lat – od 1.IX.2017 do 31.VIII.2019r. Krajem koordynującym projekt jest Turcja a partnerami szkoły z Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii i Włoch. Projekt ma na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez podejmowanie działań służących ochronie środowiska i aktywności sportowej oraz budowę zrównoważonego rozwoju emocjonalnego i intelektualnego uczniów.
Projekt Erasmus Plus w akcji 2 pt: „Let’s Break The Ice with School” – „Przełammy lody ze szkołą” jest dwuletnim przedsięwzięciem realizowanym przez naszą placówkę wraz z partnerskimi szkołami z Turcji, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Chorwacji i Rumunii.
Głównym założeniem projektu to motywowanie uczniów do nauki, aby w przyszłości nie rezygnowali z edukacji.
Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2014-2016
STRONA PROJEKTU erasmus.zspwk.edu.pl
ZAKOŃCZONY
Projekt Kompetencje kluczowe szansą na sukces uczniów z terenu Gminy Siewierz współfinansowany
przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społeczneg
Realizacja projektu w okresie roku szkolnego 2014 / 2015
ZAKOŃCZONY
INTERdyscyplinarny program nauczania BLOKowego przedmiotów matematyczno- przyrodniczych i informatyki w Zespole Szkolno –Przedszkolnym, w Wojkowicach Kościelnych.
W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych uczniowie klas pierwszych gimnazjum przystąpili do udziału w testowaniu „Interdyscyplinarnego programu nauczania blokowego przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatyki w gimnazjum” w skrócie określanego Programem INTERBLOK. Udział w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach
ZAKOŃCZONY
e-Akademia Przyszłości to projekt realizowany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Poddziałanie 3.3.4.
Projekt powstał z myślą o uczniach i nauczycielach szkół gimnazjalnych. Jego celem jest kształtowanie kompetencji kluczowych gimnazjalistów oraz jak najlepsze przygotowanie nauczycieli do kształcenia uczniów w tym zakresie.
ZAKOŃCZONY
Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie. Ogólnopolski program rozwoju kompetencji kluczowych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i przedsiębiorczości dla uczniów gimnazjów”
Jest to ogólnopolski projekt naukowy skierowany do uczniów gimnazjów. Celem projektu jest zachęcenie uczniów gimnazjów do rozwijania swojej wiedzy i umiejętności w zakresie nauk ścisłych oraz kształtowanie wśród nich postaw przedsiębiorczych.
Od lutego 2008 roku przy szkole działa Centrum Kształcenia na odległość w ramach projektu „Centra kształcenia na odległość na wsiach” i jest dofinansowywany z funduszy Unii Europejskiej (ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich, Priorytet 2 Rozwój społeczeństwa opartego na wiedzy, Działanie 2.1 Zwiększenie dostępu do edukacji-promocja kształcenia przez całe życie)
ZAKOŃCZONY
Głównym celem projektu jest: poprawa jakości i zakresu edukacji szkolnej w Siewierzu i w Edeleny na Węgrzech poprzez organizację kilku spotkań pomiędzy przedstawicielami obu miast, podczas których będą dzielić się doświadczeniem i wiedzą, uczyć się od siebie nawzajem, poznawać przykłady dobrych praktyk na polu edukacji, jak również będą współpracować w celu stworzenia nowych i innowacyjnych metod w edukacji publicznej
Współpraca i wymiana doświadczeń będzie skupiona na następujących obszarach:
1.Zajęcia pozalekcyjne organizowane dla uczniów ze szczególnym uwzględnieniem aktywności sportowych.
2.Dyscyplina w szkole i radzenie sobie z uczniami (z problemami) z rodzin patologicznych oraz znajdowanie dobrych sposobów na poprawę integracji pomiędzy uczniami i walka z nietolerancją.
3.Fundusze Unijne dla oświaty: skierowane na projekty edukacyjne w celu poprawy infrastruktury, organizacji dodatkowych zajęć oraz współpracy międzynarodowej i wymiany uczniów.
4.Zwiększanie motywacji uczniów do nauki oraz motywacji nauczycieli.
5.Rozwój edukacji obywatelskiej uczniów poprzez udział w stowarzyszeniach i lokalnych grupach działania.
6.Nowoczesne technologie informacyjne w nauczaniu oraz wykorzystanie technologii komputerowej w nowoczesnym procesie edukacyjnym.
Uczniowie Zespołu szkolno-Przedszkolnego przystąpili do projektu eTwinning „Bridging Cultures Through Proverbs and Idioms” – „Łączymy kultury poprzez przysłowia i idiomy” wraz ze szkołami z Turcji, Rumunii i Chorwacji.
Projekt trwa od grudnia 2017 do maja 2018.
Projekt i wykonanie: www.anroma.pl