Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

Kompetencje kluczowe

Uczniowie naszej szkoły od października realizują zadania w ramach projektu „Kompetencje kluczowe szansą na sukces uczniów z terenu Gminy Siewierz”.

Każdy z nas lubi oglądać bajki, zna przygody Bolka i Lolka czy psa Reksia, ale mało kto wie gdzie i jak powstały.


12 lutego 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Wyjazd zorganizowany był dla uczniów, którzy biorą udział w zajęciach Koła Filmowego „ICT w mediach”.

Uczniowie podczas zwiedzania studia filmowego zapoznali się z etapami tworzenia filmu animowanego. W kolejnych pomieszczeniach mieli okazję zobaczyć jak twórcy dawniej i obecnie zmieniają scenariusz na gotowy film animowany. Poznali tajniki świata filmowego i poszerzyli swoją wiedzę filmową.

Na zakończenie obejrzeli trzy bajki m.in. „Bolka i Lolka”, szkoda, że tak mało jest tych bajek w telewizji …

koło filmowe kółko dziennikarskie

KOŁO FILMOWE „ICT w mediach” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych

XXI wiek zalewa nas ogromem materiałów audiowizualnych – filmów, reklam itp., ale nie tylko profesjonaliści mogą je tworzyć – nasi uczniowie również. Warto więc wykorzystać wciąż rozwijającą się technologię w projektach i działaniach edukacyjnych. Uczniowie bowiem nie tylko lubią oglądać filmy, ale również coraz chętniej sięgają po kamerę. Podejmują własne próby kręcenia filmów m.in. przy pomocy telefonów komórkowych, często nie mając przygotowania merytorycznego. Nie trzeba ich namawiać do eksperymentowania z nową technologią, programami komputerowymi czy wykorzystaniem sprzętu – kamery, aparatu itp. Taką możliwość dają uczniom zajęcia pozalekcyjne realizowane w ramach projektu „Kompetencje kluczowe szansą na sukces uczniów z terenu Gminy Siewierz” - Koło filmowe „ICT w mediach” realizowane w ramach zadania 2., które trwają w naszej szkole od grudnia 2014r. do czerwca 2015r.