ImageDnia 25 lutego 2009 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II
w Siewierzu odbył się konkurs „Projekt naukowy”. W konkursie wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn. Każdy z zespołów przygotował samodzielnie wykonany przyrząd fizyczny bądź doświadczenie chemiczne. Naszą szkołę reprezentowało sześć drużyn.

Aleksandra Ziętek i Patrycja Marcinkowska - przygotowały doświadczenie z kołem wodnym,
Dawid Kośmider i Łukasz Widawski - przeprowadzili doświadczenie, podczas którego za pomocą sody oczyszczonej
i octu napompowali balonik,
Milena Twardokęs i Patrycja Juszczyk - skonstruowały latarkę,
Joanna i Katarzyna Kajdas - wykonały dźwig,
Katarzyna Sobczyk - przygotowała siłomierz,
Katarzyna Majcherczyk i Bartłomiej Chosta - zbudowali wiatrak

Przed rozpoczęciem konkursu, każda drużyna wylosowała numer, z kolejnością w jakiej będzie przedstawiać swój projekt. Gdy zebrała się publiczność i wszyscy zajęli właściwe miejsca rozpoczęły się nasze zmagania. Zadaniem każdej z drużyn było omówienie wykonanego „wynalazku” i poprawna odpowiedź na pytania zadane przez jury.
Kiedy wszystkie drużyny dokonały prezentacji swych przyrządów i doświadczeń, jury zaczęło obradować… Niedługo potem ogłoszono wyniki, które przedstawiały się następująco:

1 miejsce dla Katarzyny Sobczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Wojkowicach Kościelnych.
Nagrodę Publiczności otrzymali Dawid Kośmider i Łukasz Widawski.

Na koniec wszyscy udaliśmy się na słodki poczęstunek :-)

Katarzyna Sobczyk kl: IIb