ImageNasza szkoła przystąpiła do kampanii Polskiej Akcji Humanitarnej „Akcja Edukacja”.

Celem tegorocznej, pierwszej edycji Akcji jest pozyskanie środków na zapewnienie jak największej liczbie dzieci, młodzieży i dorosłym w Afganistanie dostępu do edukacji oraz budowanie w Polsce świadomości skali problemu na świecie. Chcemy przekonać Polaków,
że warto włączyć się w wyrównywanie globalnych nierówności szans edukacyjnych i ogólniej – w zagraniczną pomoc humanitarną.

Polska Akcja Humanitarna cel ten chce zrealizować między innymi poprzez budowę nowych szkół i placówek edukacyjnych, remont istniejących szkół i placówek edukacyjnych, zakup pomocy naukowych i urządzeń dla szkół i placówek edukacyjnych, prowadzenie kursów edukacyjnych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, organizację kursów i szkoleń dla nauczycieli lub uczniów oraz dalsze prowadzenie Misji Zagranicznej w Afganistanie.

W ramach kampanii zbieramy środki poprzez sprzedaż specjalnych ołówków, które dostępne będą u opiekuna świetlicy Pani Marty Mizerskiej.