Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

Dzisiaj, tj. 27 marca 2024 roku, odbył się niezwykły I Wiosenny Rajd „Szlakiem Siewierza” pod patronatem Wicestarosty Powiatu Będzińskiego Dariusza Waluszczyka, zorganizowany przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK działające w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych oraz Oddział PTTK w Będzinie. Wydarzenie to było wyjątkową okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz promowania zdrowego trybu życia.

W rozpoczęciu rajdu brał udział Wicestarosta Powiatu Będzińskiego Dariusz Waluszczyk. Uczestnicy wyruszyli z Rynku w Siewierzu, a trasa prowadziła przez malownicze uliczki miasta. Podczas rajdu zobaczyli cenne zabytki oraz poznali ich historię i znaczenie. Wspólna zabawa i integracja sprawiły, że to wydarzenie było nie tylko edukacyjne, ale także przyjemne i inspirujące.

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić najważniejsze zabytki miasta, takie jak Kościół św. Barbary i św. Walentego, Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Jana Chrzciciela, Zamek w Siewierzu oraz Kościół św. Macieja Apostoła w Siewierzu. O perełkach siewierskiej ziemi opowiadał powiatowy konserwator zabytków i historyk mgr Artur Rok – któremu bardzo dziękujemy. Wędrówka przez urokliwe zaułki Siewierza stanowiła doskonałą okazję do ruchu na świeżym powietrzu. Rajd zachęcał uczestników do doceniania piękna ziemi ojczystej oraz dbania o jej przyrodę. Wspólna zabawa, zwiedzanie i spacerowanie sprzyjały nawiązywaniu relacji między uczestnikami.

Rajd pieszy Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK był udanym przedsięwzięciem, które połączyło edukację, aktywność fizyczną i integrację społeczną. Wzięło w nim udział około 150 osób z takich placówek oświatowych jak: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach, Szkoła Podstawowa w Brudzowicach, Przedszkole Specjalne w Czeladzi. Każdy uczestnik rajdu otrzymał okolicznościową plakietkę, mapkę oraz kamizelkę odblaskową zapewniającą bezpieczeństwo podczas poruszania się ulicami Siewierza.

Dziękujemy Wicestaroście Powiatu Będzińskiego za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez nasze koło. Nie przegapcie następnej takiej okazji! 🌟