W dniach 22-26 stycznia 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach językowych Programu Euroweek w Dusznikach Zdroju.

W trakcie tych pięciu dni uczniowie nie tylko doskonalili umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego, ale również kształtowali zdolności przywódcze. Zajęcia odbywały się w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzonych przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Uczniowie realizowali następującą tematykę:

• Dlaczego język angielski jest taki ważny?
  • Tradycyjne pieśni i tańce wolontariuszy
  • Gry rozwijające pracę w grupie
  • Zadania rozwijające prezentację oraz sprawności językowe
  • Warsztaty kreatywności: Super Bohater, Stwórz własne państwo, Moja idealna szkoła, Mission Impossible, Zdumiewający wyścig, Oskary – tworzymy film i wiele, wiele więcej…
  • Alfabet – zajęcia warsztatowe
  • Opowiadamy historyjki
  • Prezentacje krajów

Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym projektem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Euroweek ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego, rozwija inteligencję, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Oprócz podnoszenia kompetencji językowych, co leży u podstaw programu, rozwija zdolności interpersonalne i analityczne.

W trakcie tego wyjazdu nie zabrakło również czasu na poznawanie okolicy Kotliny Kłodzkiej. Zwiedziliśmy kopalnię złota w Złotym Stoku oraz Duszniki Zdrój.

Nasi uczniowie nie tylko wiele się nauczyli, ale przy tym wspaniale się bawili, i już pytają czy pojadą znowu za rok.