Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

„Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś,

niech kolęduje z nami cała ziemia.

Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś,

niech kolęduje z nami cały świat …”

Wspólne kolędowanie to już coroczna tradycja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych. 18 stycznia 2024r. sala gimnastyczna szkoły po raz kolejny zapełniła się gromadząc liczną publiczność. Od godz. 17.00 rozbrzmiewać zaczęły kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów, którzy z ogromną radością i wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje talenty muzyczne przed rodzicami, przyjaciółmi i całą społecznością lokalną. Niezwykła atmosfera jaka towarzyszyła temu wydarzeniu pozwoliła przenieść się w inny wymiar. Pięknie wyśpiewane kolędy i pastorałki w nowych, wyjątkowych aranżacjach przeplatane były poezją i słowami, które zapraszały do refleksji: „..Jak człowiek dorasta to z czasem traci wzrok i coraz rzadziej zdarza musie zobaczyć anioła na niebie, ale kiedy spojrzałam na tę wypełnioną po brzegi salę gimnastyczną naszej szkoły, która dzisiejszego wieczoru stała się swoistą salą koncertową, kiedy zobaczyłam spojrzenia Państwa, pełne życzliwości, dobroci i miłości, wtedy bardzo wyraźnie – jak wtedy gdy miałam siedem czy osiem lat, zobaczyłam bardzo wyraźnie całą salę wypełnioną anielskim obliczem…”.

Każdego roku środowisko lokalne czeka na to spotkanie. Młodzi artyści – uczniowie szkolnego chóru zaprezentowali piękny kolędowy repertuar, a zespół fletowy i instrumentaliści przedstawili instrumentalne wersje bożonarodzeniowych utworów i ich nastrojowy charakter. Była to dobra okazja, by spotkać się i poczuć jak przy świątecznym stole.

 Publiczność podkreślała bardzo wysoki poziom prezentowanych utworów. Zastępca Starosty Będzińskiego Dariusz Waluszczyk przekazał wszystkim wykonawcom gratulacje  doceniając także wkład pracy w tego rodzaju przedsięwzięcia dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły. Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś podziękował za chwile niezwykłych wzruszeń i anielską atmosferę, podkreślił wkład i zaangażowanie artystów i nauczycieli w tak piękne i wyjątkowe wykonanie kolęd i pastorałek. Wśród zaproszonych gości byli także dyrektorzy gminnych placówek oświatowych i kulturalnych, radni naszej gminy, sołtysi, Ksiądz Proboszcz Stanisław Pala, który z dumą i wzruszeniem spoglądał na rozśpiewaną młodzież. Uroczystość ta na stałe wpisała się w lokalny kalendarz artystyczny szkoły i już dziś wszyscy czekają na następne wspólne kolędowanie. Takie spotkania pozwalają scalić, a nawet mocno zespolić środowisko szkolne i lokalne. Piękny jest zwyczaj takich spotkań, a radość płynąca z kolędy napełnia serca i pozwala dzielić się tą radością z innymi.

Do zobaczenia za rok!