Polskiej Akcji Humanitarnej pt,, Świat w Przedszkolu”W naszym placówce dwie grupy przedszkolne dzieci 5,6 letnich tj ,, MISIE” i ,,BIEDRONKI” w drugim półroczu 2022/2023 wzięły udział w projekcie edukacyjnym Polskiej Akcji Humanitarnej pt,, Świat w Przedszkolu”.

Naszym celem było pokazanie dzieciom poprzez zabawę i rozmowy, że wszyscy jesteśmy częścią świata.

Program składa się z 5 modułów tematycznych – każdy zaprojektowany na co najmniej 3x30min.

• Noc i dzień – Jak wygląda Ziemia z różnych perspektyw?
  • Ciepło i zimno – Czym są zmiany klimatu?
  • Woda i życie – Co się dzieje, gdy nie ma wody?
  • Jedzenie i konsumpcja – Skąd pochodzi to, co jemy i pijemy?
  • Migracje i integracja – Dlaczego ludzie opuszczają swoje miejsca zamieszkania?

Program dydaktyczny zostały przygotowany i zrealizowany w grupach w tai sposób, że wzbudzał wielkie zainteresowanie wśród dzieci otaczającym światem z całą jego różnorodnością, ale też i problemami, z którymi przyjdzie się mierzyć w przyszłości. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział we wszystkich zajęciach. Z  pewnością będziemy bardzo mile wspominać udział w projekcie. Zapraszamy do fotorelacji!