Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

„JĘZYKOWE POTYCZKI Z WIERSZAMI MAŁGORZATY STRZAŁKOWSKIEJ” – sukces uczniów kl. III a i III bW dniu 12 czerwca 2023 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza odbył się gminny konkurs „Językowe Potyczki z Wierszami Małgorzaty Strzałkowskiej” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Siewierz.

W konkursie wzięły udział cztery trzyosobowe drużyny. Zadaniem konkursowym dla dzieci było: rozwiązanie quizu ze znajomości wierszy, odszukanie chochlików i tytułów wierszy, znalezienie rymów oraz wypisanie wszystkich sportowców z wybranego wiersza. Uczniowie poradzili sobie z konkurencjami doskonale. W rywalizacji I miejsce zajął – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych w składzie Mateusz Misiak kl. III a, Katarzyna Kyrcz kl. III b, Szarek Nikodem kl. III b.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, nauczyciele i rodzice uczestników konkursu. W trakcie finału wszyscy uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Małgorzacie Strzałkowskiej i jej twórczości.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś.

Na zakończenie Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, nauczyciele, rodzice i uczniowie przeczytali wybrane wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej, które były pełne łamańców językowych.

Serdecznie gratulujemy drużynie.