W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 19 października 2022 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Siewierzu odbyło się spotkanie autorskie z panem Waldemarem Cichoniem, autorek książek o kocie Cukierku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-III naszej szkoły, podczas którego mieli okazję bliżej poznać postać Cukierka i jego przygody. Okazało się, że bohater książek jest prawdziwym kotem należącym do rodziny pisarza.

Autor przeczytał dzieciom fragment książki „Jak się masz, Cukierku?”, a następnie mogły one zadawać pytania, na które pisarz z chęcią udzielał odpowiedzi. Kulminacyjnym punktem spotkania była możliwość otrzymania wybranych przez uczniów pozycji książkowych wraz z dedykacją i autografem od autora.

Od 2017 roku książka „Cukierku, ty łobuzie!” jest wpisana na listę lektur szkolnych w klasach I-III.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej zostały zakupione pozycje książkowe pana Waldemara, o które pytali najmłodsi czytelnicy.