11 Listopada to jedno z najważniejszych świąt patriotycznych dla każdego Polaka. W związku, z tym 10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji wszystkie dzieci były ubrane w odświętne stroje lub w stroje w kolorach naszej flagi narodowej.  Każda grupa przygotowała kotyliony lub flagi.

Najmłodsze grupy poznały nasze symbole narodowe: godło, flagę i hymn. Natomiast starsze grupy uczestniczyły w akcji „Szkoła do hymnu”, gdzie wraz z uczniami klas szkolnych odśpiewały hymn na sali gimnastycznej. Dodatkowo zapoznały się z historią naszego kraju i  wysłuchały wiersza pt. „Katechizm polskiego dziecka”.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu umacnianie poczucia przynależności narodowej, a także pielęgnowanie polskiej kultury oraz tradycji.

Misie

Krasnale