Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
28
29
30
31

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

Dnia 13, 14, 16 kwietnia 2021 r. uczniowie klasy IV, V, VIB Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wojkowicach Kościelnych wzięli udział w warsztatach on-line filmowo – historycznych „Suknia balowa czy krótkie spodenki? Projektujemy kostium filmowy”, „Okulary Harry’ego Pottera. O charakteryzacji i rekwizytach filmowych”, „Co to za historia? O planach filmowych i storyboardach”. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Instytucję Filmową, SILESIA FILM w ramach Filmowych Podróży z Kinotkami.  

W takcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się w co przebrać aktora, żeby stał się bohaterem filmu, jakie jest zadanie dla kostiumografa lub kostiumografki. Zastanowili się, jakie ma znaczenie i co o postaci filmowej mówi kostium, w którym widzimy ją na ekranie. Czy każdy aktor i aktorka potrzebuje charakteryzacji? Jakie efekty mogą uzyskać w swojej pracy charakteryzatorzy? Jaką rolę pełnią w filmie przedmioty? Podczas warsztatów porozmawiali o ulubionych filmowych charakteryzacjach i odkryli, co przedmioty wykorzystane w filmie mówią nam o jego bohaterach. Przygotowali własne projekty kostiumów dla filmowych bohaterów. Wykorzystując ekran komputera, ulubione przedmioty i odrobinę wyobraźni, stworzyli własne opowieści zapisane na storyboardach. Podczas warsztatów poznali również najpopularniejsze plany filmowe. Uczniowie przyjrzeli się scenopisom z popularnych bajek. 

Uczniowie w trakcie warsztatów stali się detektywami. Odkrywali tajemnice kina. Tropili ślady, które w filmach pozostawili reżyserzy, operatorzy filmowi, kostiumografowie oraz charakteryzatorzy. Dowiedzieli się, jak wygląda produkcja filmowa od kuchni. I – co najważniejsze – dzielili się swoimi wspomnieniami z wizyt w kinie: filmowymi zachwytami i przemyśleniami. 

Zajęcia dla uczniów zorganizowała pani Urszula Warmuz