Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Plan lekcji

Office 365

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

Tradycją jest, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wojkowicach Kościelnych włączają się w gminne obchody Święta Niepodległości w Siewierzu.
W tym roku,  z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości,  uczniowie wzięli udział w przemarszu z Rynku do kościoła św. Macieja, uczestniczyli w mszy świętej w intencji Ojczyzny oraz uroczystościach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie wszyscy udali się do Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Siewierzu, gdzie uczniowie przygotowali koncert pt. „Radośni z wolności, dumni z polskości”. 

Część artystyczna wprowadziła w atmosferę wydarzeń poprzedzających odzyskanie niepodległości przez Polskę, zobrazowano sytuację polityczną Polski. Komentarz historyczny przeplatany był pieśnią i piosenką patriotyczną, prozą i poezją, pantomimą, tańcem oraz filmem historycznym. Duże wrażenie wywarła pantomima przedstawiająca rozbiory Polski i próbującego wzbić się Orła Polskiego oraz polonez w wykonaniu drugoklasistów. Podziw wzbudziły również występy wokalne chóru żeńskiego i męskiego oraz utalentowanych solistów. A w podniosły charakter uroczystości wprowadził wszystkich zespół instrumentalny. Uwagę widzów przyciągała piękna dekoracja oraz animacje wizualne. Wzruszona publiczność, która po brzegi wypełniła salę Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Siewierzu, za wspaniałą lekcję patriotyzmu dziękowała gromkimi brawami. 
Wiele pozytywnych opinii i komentarzy, gratulacji, podziękowań po akademii sprawiło radość i zadowolenie wszystkim zaangażowanym, którzy włożyli mnóstwo energii, pracy oraz wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością, aby przedstawienie się udało. Serdeczne podziękowania i gratulacje do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu akademii, a więc do osób odpowiedzialnych za oprawę słowną, muzyczną i dekoracje, a przede wszystkim występującym uczniom.
red. kółko dziennikarskie