Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych włączyli się w akcję charytatywną „WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NA KRESACH” dla Polaków mieszkających na Kresach.

Organizatorem akcji było Towarzystwo Patriotyczne Kresy w Częstochowie. Akcja była oparta na idei charytatywnej i patriotycznej. Polegała na zbiórce słodyczy, maskotek, artykułów szkolnych i żywnościowych. Święty Mikołaj zebrane dary przekaże polskim dzieciom mieszkającym na Kresach (Grodno, Wilno, Lwów).
W imieniu organizatorów dziękujemy całej społeczności przedszkolnej i szkolnej za wsparcie akcji. Doceniamy zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebującym. Dziękujemy za szlachetność, dobroć. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne i gorące PODZIĘKOWANIE. „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Jan Paweł II
Organizatorem akcji w szkole był Samorząd Szkolny.
12 listopada 2019r. wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane do II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu – koordynatora w/w akcji.
red. kółko dziennikarskie