Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Plan lekcji

Office 365

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

W dniu 12 marca 2019 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie odbyło się rozstrzygnięcie IX Powiatowego Literackiego Konkursu Obcojęzycznego dla Gimnazjalistów i uczniów klas VII i VIII Szkół Podstawowych.

Aby wziąć udział w konkursie należało napisać pracę w języku obcym na jeden z trzech tematów. Przedstawienie tematu w ciekawy sposób, dobór odpowiednich wyrażeń leksykalnych oraz konstrukcji gramatycznych kosztowało uczniów wiele pracy i poświęcenia.  Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace na wysokim poziomie i dzięki temu znaleźli się w gronie zwycięzców.

W kategorii język niemiecki II miejsce ex aequo zajęli Kinga Gawron i Aleksander Kozłowski. Zarówno Kinga, jak i Aleksander, jako temat swojej pracy wybrali opowiadanie   pt. „To była ostatnia rzecz, której się spodziewałem…”.  III miejsce przypadło Magdalenie Cieślik, która napisała rozprawkę pt. „Spędzanie Świąt Bożego Narodzenia w ciepłych krajach”.

W kategorii język angielski III miejsce zdobyła Karolina Szywińska, która w swojej pracy również opisała ostatnią rzecz, której się spodziewała.

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!