Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Plan lekcji

Office 365

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

Tegoroczna, XIII już edycja Regionalnego Konkursu Piosenki Angielskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz odbyła się 7 marca. W tym dniu do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych  przyjechało wielu uczniów z całego regionu, aby zaprezentować się podczas przesłuchań konkursowych.  

Ze względu na dużą liczbę wykonawców oraz ich bardzo wysoki poziom przygotowania jurorzy miało trudne zadanie. Jury, w składzie Bernard Sołtysik, Jacek Gruszczyński, Aleksandra Machura, Mariusz Naglik oraz Katarzyna Waluszczyk oceniało dobór repertuaru, walory wokalne, wymowę,  interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe. W I kategorii wiekowej zaprezentowali się uczniowie z klasy I-III SP, w II kategorii prezentowali się uczniowie z klas IV-VI SP, natomiast w III kategorii wiekowej wystąpili uczniowie klas VII – VIII.  Spośród 65 młodych artystów Jury wybrało tych najlepszych.

Jest nam niezmiernie miło, że zawsze możemy liczyć na pomoc Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz pana Zdzisława Banasia, który wspiera wszelkie inicjatywy związane z rozwijaniem pasji i zainteresowań młodzieży, i również w tym roku ufundował nagrody dla zwycięzców. Podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców naszej szkoły, która ufundowała puchary dla zwycięzców oraz poczęstunek dla uczestników konkursu.

12 marca odbył się Koncert Laureatów, na który zaprosiliśmy 26 finalistów i oficjalnie ogłosiliśmy werdykt. W tym dniu do naszej szkoły przybyli również zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz pan Damian Dawczyński, przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Siewierz pani Barbara Bochenek oraz dyrektorzy placówek kulturalno-oświatowych z terenu naszej gminy. Finaliści mieli okazję zaprezentować się na scenie raz jeszcze, a zaproszeni goście oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyć w niezapomnianym koncercie. Po koncercie Zastępca Burmistrza Damian Dawczyński, pani dyrektor naszej szkoły Aleksandra Młynarska wraz z przewodniczącym Jury panem Bernardem Sołtysikiem wręczyli nagrody i dyplomy.

Oto laureaci tegorocznej edycji. Nagrodę Grand Prix otrzymała Zuzanna Piesik ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie. W I kategorii wiekowej – klasy I – III SP uczniowie zajęli następujące lokaty: I miejsce – Paulina Knapik ze Starochorzowskiego Domu Kultury
w Chorzowie, II miejsce – Natalia Feret ze Szkoły Podstawowej im. A. Szklarskiego
w Koziegłowach, III miejsce – Aurelia Sobolewska ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Michalina Lukosz ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu oraz Julia i Maja Gajda ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach. W II kategorii  wiekowej – klasy IV– VI SP: I miejsce zajął – Maksymilian Pasternak ze Szkoły Podstawowej nr 2
w Siewierzu, II miejsce – Patrycja Małota ze Szkoły Podstawowej w Zendku, III miejsce – ex aequo otrzymały Roksana Dyrka ze Szkoły Podstawowej im. A. Szklarskiego w Koziegłowach oraz Patrycja Sinicka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu, a wyróżnienia otrzymali: Kacper Lendor i Zuzanna Latacz ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich
w Pradłach, Patrycja Chrząszcz ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi,  Julia Mika ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu, Anna Krzykawska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Wojkowicach Kościelnych oraz Oliver Hunt z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Żelisławicach. W III kategorii wiekowej – klasy VII– VIII SP: I miejsce zajęła Kasandra Miszewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach, II miejsce – Joanna Pach ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaworznie, III miejsce – Aleksandra Klimas i Karolina Mikoda ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach. Wyróżnienia otrzymali: Daniel Nowak z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu, Danuta Ungier z 41 Bytomskiej Drużyny Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego, Karolina Barczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, Monika Zaręba ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu oraz Wiktoria Burczyk z Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach.

Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej wpisał się już na stałe w plan pracy szkoły i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów z całego województwa, którzy chcą zaprezentować się w naszej szkole. To właśnie piosenka angielska sprawiła, iż tak duże grono młodych artystów z całego regionu miało okazję odwiedzić naszą szkołę, a my mieliśmy okazję nawiązać wiele nowych znajomości.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.