1. OSP Wojkowice Kościelne, 2. Górnicze Zakłady Dolomitowe Siewierz, 3. Atelier Barbara Szuksztul - Lenarczyk Siewierz, 4. Sklep z odzieżą damską „Moda Moda”, Siewierz Rynek, 5. Sklep „Bielizna „Night Day”, Siewierz ul. Krakowska, 6. Studio Fryzur "Glamour", Siewierz ul. Krakowska, 7. Salon fryzjerski "Ewa" Rynek, Siewierz, 8. Salon fryzjer.-kosmetyczny „Emotion” Siewierz, 9. Zakład Fotograficzny „Foto –Kocot”, Siewierz, 10. Sklep motoryzacyjny „Auto Części”, Siewierz Rynek , 11. Sklep rowerowy „Bikesport”, Siewierz Rynek, 12. Zegarmistrz, Siewierz ul. Bytomska, 13. TUV NORD Polska Katowice, 14. Hurtownia Papiernicza „Biurowy Świat” Siewierz Rynek, 15. Restauracja MC Donalds Dąbrowa Górnicza POGORIA, 16. Restauracja KFC Dąbrowa Górnicza POGORIA, 17. Kino Helios Dąbrowa Górnicza Pogoria, 18. Centrum Formy Dąbrowa Górnicza, 19. Akademia Sportów Wodnych THREE WATHERS Sonia Borkowska, 20. Oriflame Pani Barbara Bąkowicz i Joanna Dzierżanowska z Boguchwałowic, 21. Koło Gospodyń Wiejskich „Wojkowiczanki” z Wojkowic Kościelnych, 22. Pani Maria Sobczyk - sołtys z Wojkowic Kościelnych, 23. Bar „Kebab” Wojkowice Kościelne, 24. Bar „Grześ” Popczyk Grzegorz i Zofia, 25. Gospodarstwo pstrągowe Zenon Jacek Kaleta w Wojkowicach Kościelnych, 26. Firma „ECODRUK” Paweł Pudo Wojkowice Kościelne, 27. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PRIMUS Brudzowice, 28. Kwiaciarnia „Frezja” Wojkowice Kościelne, 29. Elektronarzędzia Państwo Kakitek, 30. Hurtownia Papiernicza Sławomir Gwoździewicz, Siewierz, 31. Market „Czapla” Aneta Czapla z Wojkowic Kościelnych, 32. „EKOPIG” Wojkowice Kościelne, 33. Sklep ODIDO Adam Chyla Podwarpie, 34. Radny Naglik Mariusz, 35. Pracownicy i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, 36. Sklep Barczewski Janusz - Wojkowice Kościelne, 37. Bar „Pod Kołem” Małgorzata Pycia, 38. Salon Fryzjerski „EFECT” Pani Sylwia Bubel, 39. Państwo Słaboszewscy, 40. Piekarnia „Severiana” z Siewierza, 41. Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów z Wojkowic Kościelnych, 42. F.H.U DAMEX Tarnowskie Góry, 43. Firma Handlowa Henryk Milewski – Siewierz, 44. F.H.U „WULKAR” Rafał Knap, 45. Multiagencja Ubezpieczeniowa AXA z Czeladzi, 46. „Unitrans” - Wojkowice Kościelne Sławomir Kacperczyk, 47. Pan Jan Mucha Radny Powiatu Będzińskiego, 48. Aleksander Draus, 49. Teresa Wieczorek, 50. As Vending Sp. z o.o. Żory, 51. Urszula Bednarczyk – agent Pzu z Boguchwałowic, 52. Tadeusz Nikratowicz Wojkowice Kościelne. Oraz Wszystkim darczyńcom indywidualnym Serdecznie Dziękujemy

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Plan lekcji

Office 365

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

„Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś,
niech kolęduje z nami cała ziemia.
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś,
niech kolęduje z nami cały świat …”

Wspólne kolędowanie to już coroczna tradycja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych. 11 stycznia 2019 r. sala gimnastyczna szkoły po raz kolejny zapełniła się gromadząc liczną publiczność. Od godz. 17.00 rozbrzmiewać zaczęły kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów, którzy z ogromną radością i wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje talenty muzyczne przed rodzicami, przyjaciółmi i całą społecznością lokalną. Po raz kolejny szczególnymi gośćmi wieczoru byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach, którzy wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, a „Cicha noc” wykonana przez gospodarzy w języku migowym wzruszyła swym pięknem nie tylko gości, ale i całą publiczność. Niezwykła atmosfera jaka towarzyszyła temu wydarzeniu pozwoliła przenieść się w inny wymiar. Pięknie wyśpiewane kolędy i pastorałki w nowych, wyjątkowych aranżacjach przeplatane były poezją i słowami, które zapraszały do refleksji: „..Jak człowiek dorasta to z czasem traci wzrok i coraz rzadziej zdarza musie zobaczyć anioła na niebie, ale kiedy spojrzałam na tę wypełnioną po brzegi salę gimnastyczną naszej szkoły, która dzisiejszego wieczoru stała się swoistą salą koncertową, kiedy zobaczyłam spojrzenia Państwa, pełne życzliwości, dobroci i miłości, wtedy bardzo wyraźnie – jak wtedy gdy miałam siedem czy osiem lat, zobaczyłam bardzo wyraźnie całą salę wypełnioną anielskim obliczem…”.

Każdego roku całe środowisko lokalne czeka na to spotkanie. Młodzi artyści – uczniowie szkolnego chóru zaprezentowali jak piękny kolędowy repertuar, a zespół fletowy i instrumentaliści przedstawili instrumentalne wersje bożonarodzeniowych utworów i ich nastrojowy charakter. Była to dobra okazja by spotkać się i poczuć jak przy świątecznym stole.

Cała publiczność podkreślała bardzo wysoki poziom prezentowanych utworów. Zastępca Starosty Będzińskiego Pan Dariusz Waluszczyk przekazał wszystkim wykonawcom gratulacje  doceniając także wkład pracy w tego rodzaju przedsięwzięcia dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły. Zastępca Burmistrza MiG Siewierz Pan Damian Dawczyński podziękował za chwile niezwykłych wzruszeń i anielską atmosferę. Wśród zaproszonych gości byli także dyrektorzy gminnych placówek oświatowych i kulturalnych, radni naszej gminy, sołtysi, Ksiądz Proboszcz Stanisław Pala, który z dumą i wzruszeniem spoglądał na rozśpiewaną młodzież. Uroczystość ta na stałe wpisała się w lokalny kalendarz artystyczny i już dziś wszyscy czekają na następne wspólne kolędowanie. Takie spotkania pozwalają scalić, a nawet mocno zespolić środowisko szkolne i lokalne. Piękny jest zwyczaj takich spotkań, a radość płynąca z kolędy napełnia serca i pozwala dzielić się tą radością z innymi.

Do zobaczenia za rok!