Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! - pod takim hasłem 25 września 2015 roku odbywał się V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród 1521 szkół zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się też nasza szkoła. Koordynatorem lokalnym w ZSPWK  była nauczycielka matematyki pani Małgorzata Domańska.

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Uczniowie naszej szkoły i nauczyciele zdawali egzamin z tabliczki mnożenia podczas lekcji lub w Punkcie Egzaminacyjnym. Pracowników obsługi i administracji oraz rodziców sprawdzał Patrol Egzaminacyjny.

Każdy uczestnik akcji wybierał los z 5 przypadkami mnożenia/dzielenia.
Jeżeli podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł i certyfikat MT EXPERT.

Każdy uczeń, który wybrał najtrudniejszą wersję losu (pięć przykładów typu 774 :18 = ... ,504: ... = 36) i udzielił samych poprawnych odpowiedzi wygrywał dodatkowe „NP” z matematyki. Przy rozwiązywaniu nie można było posługiwać się działaniami pisemnymi, a na rozwiązanie przykładów uczeń miał 3 minuty. Taką doskonałą zdolnością pamięciowego liczenia wykazało się 8 uczniów naszej szkoły.