24 września 2015r. miało miejsce wręczenie Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym gronie znaleźli się nasi uczniowie oraz absolwenci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych.

Krystian Knap – uczeń klasy III Gimnazjum w Wojkowicach Kościelnych. Osiągnięcia sportowe - II miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kyokushin IBK oraz III miejsce w Pucharze Polski Juniorów i Seniorów Kyokushin International Budo Kai.

Tegoroczni absolwenci Gimnazjum:

Patryk Filipczyk - Laureat i Finalista Wojewódzkich Konkursów. Obecnie uczeń klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej.

Piotr Kuzak – Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie. Obecnie uczeń klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. L. Szenwalda w Dąbrowie Górniczej.

Absolwenci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych:

Aleksandra Kwiatkowska – wybitne osiągnięcia sportowe w dyscyplinie sportowej „taniec”. Obecnie uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej.

Milena Chosta - wybitne osiągnięcia sportowe w zakresie dyscypliny sportowej „taniec”, posiada klasę taneczną „A”. Obecnie uczennica klasy II Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek w Rybniku.

Agnieszka Świętek – bardzo dobre wyniki w nauce (średnia powyżej 4,8), reprezentuje uczelnię w konkursach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, legitymuje się wybitnymi osiągnięciami artystycznymi w dziedzinie projektowania graficznego. Obecnie studentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Źródło siewierz.pl

Red. kółko dziennikarskie