W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu Erasmus Plus „Let’s Break the Ice with School” 21 września uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w wycieczce do Krakowa oraz do Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek. Najpierw udaliśmy się na zajęcia edukacyjno-integracyjne, podczas których pogłębialiśmy wiedzę z wybranych dziedzin nauki w atmosferze wspaniałej zabawy i uczyliśmy się pracy zespołowej, rozwijając logiczne myślenie oraz naszą wyobraźnię.

Podczas „zmagań z grawitacją” wykorzystywaliśmy techniki linowe na ściance wspinaczkowej, kolejce tyrolskiej czy drabinkach alpinistycznych. Zmagania z grawitacją to doskonały sprawdzian zręczności i odwagi, ale także ekscytujące przeżycie dla wszystkich biorących udział w zajęciach. Natomiast „akademia jazdy” była wspaniałym doświadczeniem dla miłośników sportów motorowych. Jazda na torze gokartowym oraz po terenowym torze przeszkód na quadach dostarczyła uczestnikom także wielu niezapomnianych wrażeń. Następnie udaliśmy się w podróż solnym szlakiem, którym w średniowieczu podążali kupcy transportując sól, zwaną wówczas białym złotem. Zajęcia te były świetnym sposobem na pracę w grupach, integrację oraz zdobywanie nowych doświadczeń. Popołudnie spędziliśmy zwiedzając dawną stolicę Polski Kraków. Zwiedzając Wawel oraz niezliczone zabytki przechadzając się uliczkami prowadzącymi do Starego Rynku poznawaliśmy kulturę i historię Polski.

Wycieczka ta była wspaniałą okazją na naukę poprzez działanie, doświadczenie i współpracę. Uczniowie mogli zdobywać nową wiedzę i doświadczenie poza murami szkoły w atrakcyjny sposób, który motywuje do nauki i sprawia, że młodzież chętnie angażuje się w życie szkoły.