Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą zasadniczą, ustalającą podstawy ustrojowe w Polsce. Świętowanie rocznicy jej uchwalenia pielęgnuje pamięć o chlubnych wydarzeniach w historii naszego narodu.

Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Szczególnie doniosłe uroczystości odbywały się pod koniec XIX wieku w Galicji, gdzie Polacy posiadali szeroką autonomię. Wielkim świętem państwowym, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej, zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić dzień 3 Maja jako święto państwowe.

Z okazji  obchodów  rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 Maja  i Święta Flagi w szkole  uczniowie klas VI i IIb, przygotowali  uroczysty apel.

Uczniowie  przedstawili  program artystyczny, będący montażem słowno - muzycznym, składającym się z krótkiej inscenizacji nawiązującej do historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na zakończenie uroczystości cała społeczność szkolna, wspólnie zaśpiewała pieśń ,,Witaj, majowa jutrzenko…”