Z wielką przyjemnością informujemy, iż Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych dołączył do grona szkół, które otrzymały zaszczytny tytuł  Szkoły Odkrywców Talentów, przyznanego przez Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Nasza szkoła jest jedną z dziesięciu szkół w powiecie będzińskim i jedyną w gminie Siewierz, która może pochwalić się tym wyróżnieniem. Tytuł przyznawany jest szkołom, które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania i wspierania zainteresowań oraz uzdolnień młodzieży. W naszej szkole nie brak zdolnych uczniów i zaangażowanych pedagogów, których współpraca przekłada się na sukces osobisty ucznia oraz sukces szkoły. Szkołą Odkrywców Talentów może być jedynie ta placówka, w której systematyczną pracę z uzdolnionymi uczniami prowadzą co najmniej trzej nauczyciele, a efektem tej współpracy są konkretne osiągnięcia w obszarze prowadzonej działalności. Otrzymane wyróżnienie jest uhonorowaniem wieloletniej, systematycznej współpracy uczniów i nauczycieli.

Znakiem rozpoznawczym wszystkich wyróżnionych szkół są pamiątkowe tablice umiejscowione w holu szkoły oraz certyfikaty.