Mam na imię Klaudiusz i jestem uczniem klasy IV szkoły podstawowej w Wojkowicach Kościelnych. We wtorek 5 lutego nasza wychowawczyni pani Sonia zorganizowała całej naszej klasie super wycieczkę. Pojechaliśmy do Będzina na lodowisko.

Większość z nas nigdy nie jeździła na łyżwach i pierwszy raz mieliśmy okazję spróbować swoich sił na lodowisku. Jak już udało nam się dopasować i dobrze zawiązać łyżwy przyszedł czas na próby. Okazało się, że już po kilku minutach na lodzie, pod czujnym okiem pani Soni i pana Tomka, wszyscy poruszaliśmy się o własnych siłach, bez trzymania za bandy. Jazda na łyżwach okazała się całkiem łatwa! Pod koniec naszego pobytu wszyscy bawiliśmy się w „berka”, co było dowodem, że my potrafimy jeździć.

Po miło spędzonym czasie wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy pełni wrażeń do domu.

Łyżwiarz Klaudiusz