Tradycyjnie, co roku w naszym przedszkolu wspólnie świętujemy Dzień Babci i Dziadka. Zarówno przedszkolaki jak i dziadkowie z ogromną niecierpliwością czekały na ten wyjątkowy dzień.

Dzieci już od dawna uczyły się wierszyków, piosenek oraz tańców przygotowanych specjalnie na tę okazję. Każda grupa, tj. „maluchy”, „średniaki” oraz „starszaki” świętowała ten wyjątkowy dzień w innym terminie. Jako pierwsi Dzień Babci i Dziadka uczciły starszaki. 21 stycznia br. odbyła się w grupie starszej uroczystość, której sceneria była dość nietypowa, gdyż nawiązywała do Świąt Bożego Narodzenia. W malowniczej scenerii, w przepięknych strojach Marii i Józefa, oraz aniołków i pasterzy dzieci doskonale wcieliły się w swoje role i przedstawiły Jasełka. Przedstawienie było ogromną niespodzianką dla zaproszonych gości, którzy nie ukrywali łez wzruszenia.

31 stycznia uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka obchodziła grupa „średniaków”. Orkiestra przedszkolna w rytm marsza przywitała radośnie przybyłych gości. Dzieci z naturalnym urokiem i wdziękiem recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Zachwyt i podziw wzbudziły tańce w wykonaniu przedszkolaków np. „Poleczka”. Były upominki, poczęstunek i wspólne zabawy.

W grupie „maluchów” zaproszeni goście pojawili się 1 lutego, by wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. W pierwszej części uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczno – wokalne. Oprócz serdecznych życzeń babcie i dziadkowie otrzymali upominki wykonane przez swoich wnuków i wnuczki. W drugiej części imprezy był czas na wspólne zabawy przy muzyce, konkursy, słodki poczęstunek oraz rozmowy w miłej atmosferze.

Zdjęcia: Hetmańczyk Lidia Zakład Fotograficzny - dziękujemy.