We wrześniu 2012 roku klasy: I, II, III edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych przystąpiły do Programu Śniadanie Daje Moc. Celem Programu jest: zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz  przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywiania dzieci w Polsce poprzez edukację. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Ideą Programu jest zachęcanie nauczycieli, rodziców do utworzenia w klasach Klubów Śniadaniowych i obchodzenia, 8 listopada, Dnia Zdrowego Śniadania. W Klubach Śniadaniowych, w czasie zajęć edukacyjnych, będą przekazywane dzieciom cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania o roli prawidłowego żywienia. (1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i z śniadaniem, 2. Mleko, jogurty i sery to podpora dobrych kości, 3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem,  4 Pięć posiłków dziennie w ciągu dnia jest na piątkę, 5. Jedz o stałych porach  i nie spiesz się, 6. Mięso, jaja, ryby możesz wybierać, 7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki, 8. Dzień bez pięciu porcji warzyw i owoców lub soku to dzień stracony, 9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie, 10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuz przed snem, 11. Dobrą wodą gaś pragnienie, 12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem), Każdy Klub Śniadaniowy będzie mógł wziąć udział w konkursie  i wygrać nagrody. Dodatkowo 8 listopada będzie zorganizowane zdrowe śniadanie w każdej klasie. Będzie to wspólna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.