Weronika Kauls - gimnazjalistka Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych jest osobą uzdolnioną lingwistycznie. W wolnych chwilach doskonali znajomość języka niemieckiego. Ma sprecyzowane zainteresowania, jest pasjonatką nauk humanistycznych. Brała udział w wojewódzkich konkursach przedmiotowych z języka polskiego i niemieckiego. Poza doskonaleniem się w konwersacjach w języku niemieckim, chętnie sięga po zbiory tomików poezji. Jej ulubionym poetą jest nasz wieszcz narodowy- Adam Mickiewicz. „ Romantyczność” to utwór, który wzbudził u Weroniki największe zainteresowanie.

Tajemniczość, mistycyzm, kierowanie się intuicją i uczuciem są powodem, dla którego Weronika wciąż wraca  do tego utworu, między innymi na konkursach recytatorskich. Zdobyła III miejsce w Powiatowym Konkursie „ Błękitna wstęga” w LO. im. C.K. Norwida  w Będzinie oraz I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Siewierzu, co dało jej szansę do dalszych eliminacji w Regionalnym Ośrodku Kultury w Katowicach.

Weronika to humanistka w pełnym tego słowa znaczeniu. Osoba żyjąca we własnym świecie zdominowanym z jednej strony przez marzenia, a z drugiej sprecyzowane plany życiowe. Z pasją rozwija swoje zainteresowania oraz talenty wokalne, które pokazała

na spotkaniu z poezją księdza Jana Twardowskiego zorganizowanym w naszej szkole.