Wojewódzki konkurs z matematyki składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Etap wojewódzki odbył się 23 lutego w Katowicach. Na każdym etapie sprawdzano znajomość materiału z uwzględnieniem treści zarówno programowych i poszerzających z matematyki dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

To wielki sukces, gdyż poziom konkursu jest bardzo wysoki. Uczniowie muszą wykazać się dużą wiedzą, a laureatami zostają uczestnicy, którzy uzyskali co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia w finale.

Udział Emila w III (wojewódzkim) etapie konkursu był ogromnym wyróżnieniem, zakwalifikował się do niego jako jedyny spośród uczniów naszej gminy.

Przygotowania do konkursu były bardzo pracochłonne. Emil rozwiązał wiele testów z poprzednich lat, zrobił setki zadań z matematyki z gimnazjum i liceum. W tych przygotowaniach pomagała mu P. Małgorzata Domańska, która podkreśla, że uczeń jest niezwykle uzdolniony matematycznie.

Małgorzata Domańska o Emilu:” Nowe treści przyswaja bardzo szybko, potrafi myśleć abstrakcyjnie, ma bardzo dobrą pamięć, wyobraźnię przestrzenną i zdolność kojarzenia faktów- typowe cechy matematyka”.

Tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym Matematyki jest uwieńczeniem dotychczasowej pracy ucznia i zwalnia go z Egzaminu Gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej (tym samym otrzyma maksymalną ilość punktów).

Emil nadal na lekcjach matematyki rozwija swoje umiejętności, ale o treści ze szkoły średniej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.