Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

W dniu 10 listopada tego roku do naszego przedszkola przybył niezwykły gość z przeszłości. Otóż przedszkolaków odwiedził rycerz, w rolę którego wcielił się prezes Stowarzyszenia Chorągiew Rycerska Księstwa Siewierskiego – pan Marek Kuśnierski. Pan Marek przeniósł dzieci do czasów średniowiecza, pokazując elementy rycerskiego stroju i uzbrojenia.

Opowiedział o życiu rycerzy w dawnych czasach, jak ubierali się na co dzień, a jak do walki. Dzieci dowiedziały się jaki ciężar musiał dźwigać na sobie średniowieczny wojownik i czym dla niego kończył się upadek z konia. Ponadto poznały także zajęcie giermka. Poza mnóstwem ciekawostek, które rycerz przekazał dzieciom, było wiele zabawy. Przedszkolaki mogły same potrzymać miecz, czy założyć średniowieczny strój. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe pocztówki, oznaczone pieczęciom.


Bardzo dziękujemy za wizytę.

{morfeo 285}