SPONSORZY PIKNIKU INTEGRACYJNEGO 2024 - DZIĘKUJEMY

1. Fasthol Marcin Mirosław. 2. Nemo Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej. 3. Decathlon. 4. Active Fun Kids Bawilandia DG. 5. Mali Bohaterowie 11- o Listopada 1 Dąbrowa Górnicza. 6. Rybak Anna z Warężyna. 7. Sport poziom 450 z Sosnowca. 8. Kino Helios DG. 9. Klub sportowy TKKF 10 z Będzina. 10. Foto-Kocot Siewierz. 11. Dar-Decor Wojkowice Kościelne. 12. Akademia Piękna Izabela Zięba Wojkowice Kościelne. 13. Emotion Kamila Biały Siewierz salon fryzjerski. 14. Aleksandra Michalska- Korzec. 15. Klaudia Tomczyk z Przeczyc. 16. Nędzyński Adrian spawalnictwo. 17. Skład budowlany Robotnik Przeczyce. 18. Gospodarstwo pstrągowe Joanna i Jacek Kaleta w Wojkowicach Kościelnych. 19. Przedsiębiorstwo Górnicze Produkcyjno-Usługowe i Handlowe Sakop z Bytomia. 20. „Chata u Jana” ul. Ratanice 21, Dabrowa Górnicza. 21. DSE CAR Dominika Sorek. 22. Bartosz Koba. 23. Firma Marelli Aftermarket Poland Katowice. 24. Salon Fryzjerski „EFFECT” Pani Sylwia Bubel. 25. Holistic Therapy Jessica. 26. Przystań Siewierz Jeziorna. 27. Firma Pabud z Wojkowic Kościelnych. 28. Burgery bez ściemy Wojkowice Kościelne. 29. ITS Kubica. 30. Robert Soboń. 31. Justyna Błach. 32. Alpaki z Jury. 33. Jachymczyk Anna. 34. SIERA SPORT - Sierka Robert Siewierz. 35. Młyn Wodny w Okradzionowie Dąbrowa Górnicza. 36. Pani Mariola Chmiest Magia Kwiatów Dąbrowa Górnicza. 37. Elektronarzędzia Państwo Kakitek z Wojkowic Kościelnych. 38. Firma „ECODRUK” Paweł Pudo Wojkowice Kościelne. 39. OSP Wojkowice Kościelne. 40. Firma Okna Młynarski Wojkowice Kościelne. 41. WAHL HOME PRODUCTS. 42. Pro-Wellness Wojkowice Kościelne. 43. Studio Figura Katarzyna Cieślik, ul. Małachowskiego 38, Będzin. 44. Geisha Studio Stylizacji i Urody, ul. Małachowskiego, 39, Będzin. 45. Bar „Pod Kołem” Małgorzata Pycia. 46. Firma Handlowa Henryk Milewski - Siewierz. 47. Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Robert Rybak Kłomnice ul. Częstochowska 110 a. 48. Masarnia Borowe J.B Pluta Węglowice ul. Długa 114. 49. Firma Handlowo- Usługowa „ Gloster” sp. z.o.o Zawiercieul. Grunwaldzka 14. 50. Avon Justyna Dydak. 51. Szykszydło Magdalena Widawska. 52. Pan Krystian Kozłowski z Wojkowic Kościelnych. 53. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PRIMUS Brudzowice. 54. MANUFAKTURA KEBAB Wojkowice Kościelne. 55. Tadeusz Nikratowicz Wojkowice Kościelne. 56. DG-NET S.A. 57. Laser Style Katarzyna Sitek z Wojkowic Kościelnych. 58. Pan Jan Mucha Radny Powiatu Będzińskiego. 59. Restauracja Monami. 60. Monika Dydak Piwonia. 61. Paweł Będkowski Podwarpie. 62. Szot-Kozłowska Sylwia Transport i Spedycja Międzynarodowa Dragon, ul. Ujejska 125e, 42-520 Dąbrowa Górnicza. 63. BUDOMEX CENTRUM Ogrodzeń Tomasz Kasperek. 64. Szkoła Językowa Ekspert Ewa Wylężek Wojkowice Kościelne. 65. Polski Związek Emerytów i Rencistów Wojkowice Kościelne. 66. OSP Tuliszów. 67. Patrycja DB-Fotografia. Oraz Wszystkim darczyńcom indywidualnym Serdecznie Dziękujemy

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

KOŁO FILMOWE „ICT w mediach” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych

XXI wiek zalewa nas ogromem materiałów audiowizualnych – filmów, reklam itp., ale nie tylko profesjonaliści mogą je tworzyć – nasi uczniowie również. Warto więc wykorzystać wciąż rozwijającą się technologię w projektach i działaniach edukacyjnych. Uczniowie bowiem nie tylko lubią oglądać filmy, ale również coraz chętniej sięgają po kamerę. Podejmują własne próby kręcenia filmów m.in. przy pomocy telefonów komórkowych, często nie mając przygotowania merytorycznego. Nie trzeba ich namawiać do eksperymentowania z nową technologią, programami komputerowymi czy wykorzystaniem sprzętu – kamery, aparatu itp. Taką możliwość dają uczniom zajęcia pozalekcyjne realizowane w ramach projektu „Kompetencje kluczowe szansą na sukces uczniów z terenu Gminy Siewierz” - Koło filmowe „ICT w mediach” realizowane w ramach zadania 2., które trwają w naszej szkole od grudnia 2014r. do czerwca 2015r.

Najważniejszym celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań sztuką filmową i fotograficzną oraz nabywanie umiejętności filmowania i fotografowania, przygotowanie i zrealizowanie własnego projektu filmowego.

Praca nad własnym materiałem filmowym daje wiele satysfakcji, wyzwala kreatywność i twórczą postawę. Filmy amatorskie są pod wieloma względami niedoskonałe, ale przyciągają świeżością i twórczą wolnością. X Muza traktowana jest obecnie przez uczniów jako hobby, Alan Rickman powiedział - „Kiedy robisz film, to przestaje być tylko film, lecz staje się częścią twojego życia”.

Uczestnicy zajęć realizują swoje marzenie o nakręceniu własnego filmu. Uczestnicy projektu 12 lutego 2015r. wzięli udział w warsztatach filmowych w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Podczas zwiedzania zapoznali się z etapami tworzenia filmu animowanego, mieli okazję zobaczyć jak twórcy dawniej i obecnie zmieniają scenariusz na gotowy film animowany. Poszerzyli swoją wiedzę filmową i poznali tajniki świata filmowego. Telewizja Polska w Katowicach to kolejny planowanym wyjazd w ramach zajęć Koła filmowego.

Koło filmowe Urszula Warmuz, Mariusz Torbus