Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

Nasza szkoła

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAYImage„Człowiek szuka miłości,
bo w głębi serca wie,
że tylko miłość
może uczynić go
szczęśliwym”
                               Jan Paweł II

   

    Początki tego święta sięgają średniowiecza, a wywodzi się z Anglii. Jego patron, czyli Św. Walenty, był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania chorych. Tak przynajmniej mówi legenda. Walentynki szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć. W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy bez względu na to, ile ma lat  i jakiej jest płci. Walentynkowe wyznanie można ukradkiem włożyć do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą. Otrzymują je najczęściej osoby, które darzymy ciepłym uczuciem.
    Dnia 15 lutego w naszej szkole odbyły się Walentynki. Od samego rana działała walentynkowa poczta, która podbiła serca wszystkich. Miło było dostać miłosne wyznanie od tajemniczego wielbiciela… Uczniowie pod opieką p.W.Drygalak-Kazek i p.M.Mizerskiej zorganizowali akademie. Przeprowadzone zostały konkursy na najpiękniejszą miłosną piosenkę, najładniejszy taniec oraz najciekawszy ubiór. W tym dniu, w garderobie uczniów i nauczycieli dominował kolor czerwony! Uczniowie przygotowali także śmieszne skecze. W jury zasiadała dyrekcja i przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Laureaci obdarowani zostali nagrodami. Wszyscy bardzo milo wspominamy ten dzień.

Image