Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

Nasza szkoła

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

Teatr Operowy z Bytomiu stanowi od niemal 70.lat chlubę i dumę społeczeństwa. Siedzibą Opery Śląskiej jest niezwykłej urody zabytkowy, ponad 110-letni gmach teatru miejskiego, zbudowany w latach 1899-1901 według projektu berlińskiego architekta Aleksandra Böhma, w stylu neoklasycystycznym, na 423 miejsca, który od swojej inauguracji tj. 1 października 1901 roku służy sztuce teatralnej. Za datę inauguracyjną działalność Opery przyjmuje się 14 czerwca 1945 roku, datę wystawienia „Halki” – pierwszego przedstawienia operowego w powojennej Polsce.

 Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w musicalu pt. „ Phantom”  na podstawie powieści Gastona Leroux „UPIÓR W OPERZE”w bytomskiej operze.

Dla większości uczniów było to pierwsze, a zarazem niezapomniane spotkanie z operą. Kiedy uniosła się kurtyna i światła lekko przygasły, wszyscy mieli wrażenie, że biorą udział w wyjątkowym wydarzeniu. Aktorzy o wyrazistych, barwnych i mocnych głosach śpiewali arie operowe, które budziły zachwyt. Gra aktorów, muzyka, scenografia, kostiumy to wszystko składało się na niesamowity odbiór dzieła. Uczestnicy zostali przeniesieni w magiczny świat „prawdziwej i wielkiej sztuki”. Niedzielny wieczór w Operze Śląskiej w Bytomiu to na pewno nie wieczór nudny, ale  taki, który na zawsze zostanie w pamięci.

Pytanie tylko – kiedy kolejny wyjazd do opery?

Opiekunami na wyjeździe była pani Wioletta Drygalak i pani Urszula Warmuz.

 Red. Kółko dziennikarskie