By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

Krystian i Adrian Knap to uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych. O tym, że interesuje ich sport wszyscy wiedzą od dawna. Jednak dziedzina, którą najbardziej interesują się i zdobywają sukcesy jest dla większości mniej znana. Bracia bowiem wybrali – KYOKUSHIN.

KYOKUSHIN pochodzi od japońskich słów: kyoku – biegun, ekstremum, najwyższa ranga; shin – prawda, prawdziwość, rzeczywistość. Najczęściej tłumaczy się to jako ekstremum prawdy, dążenie do poznania prawdy. Założycielem tego stylu jest urodzony 27 lipca 1923 r. w Korei Choi Yeong-Eui, który w Japonii przybrał imię Masutatsu Ōyama. Do 1994 r. była to największa organizacja walk na świecie. Po śmierci Masutatsu Ōyamy ogłoszono, że na mocy testamentu sukcesorem zmarłego i nowym liderem światowego kyokushin jest Akiyoshi Shokei Matsui. Nie wszyscy uczniowie uznali sukcesora za godnego następcę Masutatsu Ōyamy, w związku z czym w latach 1994-2004 następowały kolejne.

Pierwszy KYOKUSHIN zaczął trenować Krystian (2008 r.), we wrześniu 2012 r. do treningów dołączył Adrian. Jest to sport, który wymaga dużo poświęcenia, czasu i samodyscypliny, chłopcy przekonali się już o tym dawno. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu (w poniedziałek i w środę) o godz. 20.00. Są one bardzo męczące, ale wysiłek i trud ich przynosi pozytywne efekty. Oprócz tego biorą również udział w kilkudniowych wyjazdach seminaryjnych, które odbywają się trzy razy w roku.

KRYSTIAN KNAP od 3 lat odnosi pasmo sukcesów – II miejsce – Mistrzostwa  Polski (2011 r.), II miejsce – Puchar Polski (2012 r.), III miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski (2012 r.), II miejsce – Puchar Polski Juniorów (2013 r.). Krystian zdobył już 6 kyū junior (żółty pas), oraz 5 kyū w Ju Jitsu.

ADRIAN KNAP zdobył już – III miejsce – Puchar Polski Juniorów. Ma również 10 kyū (pomarańczowy pas) i 5 kyū w Ju Jitsu.

Wg chłopców jest to prawdziwa przygoda … w czasie wyjazdów poznają ciekawe osoby, mają okazję poznać różne miejsca w Polsce. Krystian i Adrian godzą treningi z nauką szkolną, są bardzo zdyscyplinowani i przy tym skromni.  KYOKUSHIN wymaga oprócz ciężkiej pracy, również zaangażowania i poświęcenia, uczy charakteru, a na pewno go kształtuje (Przysięga Dojo). Chłopcy wymieniają zalety  KYOKUSHIN, a mianowicie ćwiczenia fizyczne, harmonijna praca w grupie, dyscyplina podczas zajęć, specyficzny charakter ćwiczeń oraz niepowtarzalna atmosfera podczas treningu.  Ten sport nauczył nas poczucia obowiązku – przecież trzeba trenować systematycznie, nawet gdy pogoda za oknem podpowiada, że lepiej zostać w domu i pograć na komputerze lub w piłkę z kolegami. Nauczył nas również zarządzania swoim czasem. Dobra organizacja to sukces – treningi wieczorne, szkoła, zajęcia poza lekcyjne, odpoczynek – teraz to wszystko ma swoje ustalone pory i czas.

My życzymy dalszych sukcesów Krystianowi i Adrianowi Knap!

Red. Kółko dziennikarskie