1. OSP Wojkowice Kościelne, 2. Górnicze Zakłady Dolomitowe Siewierz, 3. Atelier Barbara Szuksztul - Lenarczyk Siewierz, 4. Sklep z odzieżą damską „Moda Moda”, Siewierz Rynek, 5. Sklep „Bielizna „Night Day”, Siewierz ul. Krakowska, 6. Studio Fryzur "Glamour", Siewierz ul. Krakowska, 7. Salon fryzjerski "Ewa" Rynek, Siewierz, 8. Salon fryzjer.-kosmetyczny „Emotion” Siewierz, 9. Zakład Fotograficzny „Foto –Kocot”, Siewierz, 10. Sklep motoryzacyjny „Auto Części”, Siewierz Rynek , 11. Sklep rowerowy „Bikesport”, Siewierz Rynek, 12. Zegarmistrz, Siewierz ul. Bytomska, 13. TUV NORD Polska Katowice, 14. Hurtownia Papiernicza „Biurowy Świat” Siewierz Rynek, 15. Restauracja MC Donalds Dąbrowa Górnicza POGORIA, 16. Restauracja KFC Dąbrowa Górnicza POGORIA, 17. Kino Helios Dąbrowa Górnicza Pogoria, 18. Centrum Formy Dąbrowa Górnicza, 19. Akademia Sportów Wodnych THREE WATHERS Sonia Borkowska, 20. Oriflame Pani Barbara Bąkowicz i Joanna Dzierżanowska z Boguchwałowic, 21. Koło Gospodyń Wiejskich „Wojkowiczanki” z Wojkowic Kościelnych, 22. Pani Maria Sobczyk - sołtys z Wojkowic Kościelnych, 23. Bar „Kebab” Wojkowice Kościelne, 24. Bar „Grześ” Popczyk Grzegorz i Zofia, 25. Gospodarstwo pstrągowe Zenon Jacek Kaleta w Wojkowicach Kościelnych, 26. Firma „ECODRUK” Paweł Pudo Wojkowice Kościelne, 27. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PRIMUS Brudzowice, 28. Kwiaciarnia „Frezja” Wojkowice Kościelne, 29. Elektronarzędzia Państwo Kakitek, 30. Hurtownia Papiernicza Sławomir Gwoździewicz, Siewierz, 31. Market „Czapla” Aneta Czapla z Wojkowic Kościelnych, 32. „EKOPIG” Wojkowice Kościelne, 33. Sklep ODIDO Adam Chyla Podwarpie, 34. Radny Naglik Mariusz, 35. Pracownicy i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, 36. Sklep Barczewski Janusz - Wojkowice Kościelne, 37. Bar „Pod Kołem” Małgorzata Pycia, 38. Salon Fryzjerski „EFECT” Pani Sylwia Bubel, 39. Państwo Słaboszewscy, 40. Piekarnia „Severiana” z Siewierza, 41. Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów z Wojkowic Kościelnych, 42. F.H.U DAMEX Tarnowskie Góry, 43. Firma Handlowa Henryk Milewski – Siewierz, 44. F.H.U „WULKAR” Rafał Knap, 45. Multiagencja Ubezpieczeniowa AXA z Czeladzi, 46. „Unitrans” - Wojkowice Kościelne Sławomir Kacperczyk, 47. Pan Jan Mucha Radny Powiatu Będzińskiego, 48. Aleksander Draus, 49. Teresa Wieczorek, 50. As Vending Sp. z o.o. Żory, 51. Urszula Bednarczyk – agent Pzu z Boguchwałowic, 52. Tadeusz Nikratowicz Wojkowice Kościelne. Oraz Wszystkim darczyńcom indywidualnym Serdecznie Dziękujemy

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Plan lekcji

Office 365

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

7 kwietnia 2011 r. gościem specjalnym szkolnej biblioteki, kółka teatralnego oraz kółka dziennikarskiego była Pani Jolanta Wojdas. Została ona zaproszona przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Nie sposób wymienić wszystkich doniosłych osiągnięć pani Jolanty Wojdas. W swojej pracy jako nauczyciel języka polskiego, teraz już emerytowany, dyrektor szkoły, samorządowiec, instruktor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury,

członek zarządu Społeczno – Kulturalnego Towarzystwa „Niwy” w Brudzowicach,  poetka, wielki społecznik pokazała, że dobro ludzi leży jej głęboko na sercu. Pani Jolanta Wojdas jest członkinią klubu Severiana, autorka licznych scenariuszy teatralnych i radiowych, poetka- autorka 3 tomików poezji. Otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodę Burmistrza „Magnum Meritum pro Regionie et Urbi Sevioris”. Za swoje zasługi została nagrodzona Nagrodą Starosty Będzińskiego za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury.


Sprawozdanie ze spotkania …

Pierwsze swoje kroki autorka skierowała do biblioteki, gdzie wszyscy czekali. Uczniowie przygotowywali się na spotkanie z poetką ponad miesiąc. Ponieważ w szkole nie ma wielu egzemplarzy tomików poezji pani Jolanty Wojdas, nauczycielki na zajęciach czytały utwory poetki  uczniom na lekcji języka polskiego, kółku teatralnym oraz zajęciach bibliotecznych. W ten sposób uczniowie poznali twórczość pani Nowak. Natomiast na kółku dziennikarskim uczniowie układali pytania, które chcieliby zadać poetce na zaplanowanym spotkaniu.

Pani Jola rozpoczęła spotkanie od przedstawienia swojej osoby. Zrobiła to w bardzo żartobliwy sposób , czym od razu zdobyła sobie sympatię słuchaczy. Później przyszła kolej na prezentację wierszy poetki, każdy opatrzony był krótkim komentarzem na temat jego treści lub historii jego powstania.

Spotkanie bardzo miło przebiegło. Pani Jolanta opowiadała o początkach swojej twórczości, odpowiadała na pytania młodych dziennikarzy. W trakcie spotkania, mieliśmy okazję wysłuchać wierszy w interpretacji samej autorki.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniem i wręczeniem poetce  kwiatów oraz podarowaniem tomiku naszych wierszy pt. „Twórczość ze szkolnej ławy”. 

Spotkania tego typu są ogromną szansą, aby zapoznać się z kulturą i poezją, nie tylko książkową , ale również żywą i prawdziwą. Jesteśmy przekonani, że to spotkanie przyczyni się do otwarcia na kulturę, a w szczególności na poezję. Teraz pozostaje nam już tylko oczekiwać na kolejny przyjazd pani Joli do Wojkowic Kościelnych. Mamy nadzieję, że niebawem to nastąpi.

Spotkanie przygotowały wspólnie z uczniami panie Wioletta Drygalak, Małgorzata Sikora i Urszula Warmuz.

Kółko dziennikarskie

{morfeo 50}