28 października 2010 r. w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie z Panią Hanną Bartman, mieszkanką Wojkowic Kościelnych.

Spotkanie przygotowali wspólnie uczniowie kółka historycznego oraz dziennikarskiego z opiekunami Małgorzatą Sikora i Urszulą Warmuz.

Za nim jednak  doszło do spotkania uczniowie na kółku historycznym oraz w bibliotece szkolnej zapoznawali się z historią naszej szkoły, przeglądali kroniki, stronę internetową szkoły. Uczniowie powiększali swoją wiedzę rozmawiając z swoimi rodzicami, dziadkami na temat historii rozbudowy szkoły … Wszystko po to, by poznać jeszcze lepiej historię szkoły, w której obecnie się uczą. Natomiast na kółku dziennikarskim młodzi abiturienci sztuki dziennikarskiej zastanawiali się, a następnie układali pytania do wywiadu z zaproszonym gościem.

„Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli,

to także głęboka zaduma nad wymową każdego słowa”.

Paulo CoelhoCzarownica z Portobello

Spotkanie odbyło się przy połączonych siłach młodych historyków i dziennikarzy. Na początku Pani Hanna Bartman przedstawiła się, opowiedziała kilka zdań o sobie. Następnie młodzi dziennikarze zadawali pytania, na które gość udzielał interesujących odpowiedzi. Pani Hanna Bartman opowiadała na pytania m.in. jaką była uczennicą, jakie przedmioty lubiła oraz nie lubiła, jak wspomina szkołę, pierwszy dzień w szkole, jak poznała swojego męża itp.

Bardzo interesująco nasz gość opowiadała o swoim obecnym hobby jakim jest hodowla psów oraz praca w Związku Kynologicznym w Polsce, O/Będzin.

Uczniowie przygotowali również gościowi miłą niespodziankę w postaci przedstawienia prezentacji multimedialnej o szkole. Dzięki temu nasz gość zobaczył wszystko to, co się dzieje obecnie w naszej szkole … był to wirtualny spacer po szkole.

Pani Hanna Bartman bardzo ciekawie i chętnie opowiadała o sobie oraz odpowiadała na pytania, które uczniowie zadawali. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjemnej atmosferze. Uczniowie zgłębili wiedzę na temat rozbudowy naszej szkoły w latach 60-tych. Mieli także możliwość przeprowadzenia wywiadu …, dla niektórych „dziennikarzy” był to „pierwszy” wywiad jaki do tej pory przeprowadzili.

Na koniec uczniowie podziękowali pani Hannie Bartman za przybycie i wywiad, a nasz szkolny fotograf zrobił pamiątkowe zdjęcia.

„Historyk nie zawsze jest zwróconym w przeszłość prorokiem, ale dziennikarz jest zawsze tym, który później wszystko wpierw wiedział”.
Karl Kraus

Red. „WOJKO” kółko dziennikarskie