Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

W czwartek 26 kwietnia uczniowie klas VI-tych i gimnazjaliści wyjechali do Dąbrowy Górniczej na towarzyski mecz w siatkówce kobiet, kończący przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Londynie.

Już wsiadając do autokaru dowiedzieliśmy się, że chwilę wcześniej jechały nim zawodniczki z  Niemiec. Po dotarciu na miejsce odebraliśmy wcześniej zamówione bilety i zajęliśmy miejsca. Mecz na początku układał się pod dyktando Polek. Po dwóch łatwo wygranych setach sytuacja się odwróciła i następne partie należały do Niemek. Dopiero „tie break” miał  rozstrzygnąć, kto wygra. Niestety początek seta był bardzo słaby w wykonaniu Polek i przegrywały nawet 4:9. Przy stanie 14:9 dla Niemek nikt z nas nie wierzył, że wydarzy się coś co spowoduje zmianę wyniku na naszą korzyść. Zagrywkę rozpoczęła Iza Żebrowska i zdobywając kolejno 7 punktów dzięki pomocy na ataku i w obronie koleżanek, Polki wygrały 16:14. BRAWO!!!

Na trybunach zasiadało około dwa tysiące kibiców początkowo niemrawie kibicujących.  W ostatnim secie nasi uczniowie chórem wołając „Polska” z głośnymi oklaskami „rozkręcili” publiczność, podrywając do walki nasze reprezentantki. Na szczególną uwagę zasłużyli uczniowie klasy III i II gimnazjum: Michał Kopeć, Kamil Koźlak, Michał Kędzior, Błażej Kachniarz, Kacper Gawor oraz Alicja Czapla.

Mecz wszystkim uczniom bardzo się podobał. Wielu z nich miało okazje po raz pierwszy oglądać na żywo zmagania reprezentacji Polski. Mamy nadzieję, że wielu z nich będzie chciało to powtórzyć i świadomie oraz fair play dopingować podczas innych rozgrywek.