W ramach Ogólnopolskiego programu rozwijającego kompetencje kluczowe w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i przedsiębiorczości współfinansowanego przez Unię Europejską „Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie”, dziesięcioosobowa drużyna z Wojkowic Kościelnych wyruszyła na zieloną szkołę do Soliny. Jednak nie była to wycieczka, podczas której tylko wypoczywali. Odbywały się tam Krajowe Targi Gimnazjalnych Firm Symulacyjnych. Nasi młodzi przedsiębiorcy prezentowali własną piekarnię „Lankop”. Nazwa firmy powstała od pierwszych liter imion uczniów.

Na targi przybyło dwadzieścia drużyn z całej Polski. Każda grupa miała przygotować stoisko prezentujące i promujące własną firmę. Naszą wyróżniało profesjonalne i wyjątkowe przygotowanie stołu. Nie brakowało asortymentu charakterystycznego dla Gminy Siewierz- wielu rodzajów chleba, bułek i rogalików. Gimnazjaliści zaprezentowali jak piecze się tradycyjny chleb z zakwasu. Na stoisku znalazły się również materiały promujące gminę Siewierz- słynne siewierskie dukaty. Wszystkie stoiska były szczegółowo oceniane przez jury, które dodatkowo zachwycił występ artystyczny uczniów: „Tyle chleba w całym mieście”. Decyzja jurorów nie mogła być inna- pierwsze miejsce w kategorii na najciekawsze stoisko zdobyła firma „Lankop”! Okazaliśmy się znowu najlepsi!!! Jesteśmy szczęśliwi i dumni, iż wygraliśmy konkurs promując tak tradycyjne produkty, jak chleb.