Sprzątanie Świata 2010 jest obchodzone pod hasłem Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady.

W dniu 17 września 2010 roku młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy przyłączając się w ten sposób do akcji sprzątania świata.
W porządkowaniu „świata” wzięli udział wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami czyli około 200 osób. Dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w  worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli spod szkoły w godzinach dopołudniowych. Rejon sprzątania był rozległy. Obejmował teren w najbliższej okolicy szkoły oraz  ul. Cmentarną, parking przy kościele, centrum Wojkowic Kościelnych ul. Dąbrowską, ul. Piastowską, OSP Podwarpie, OSP Wojkowice Kościelne, ul. Podskale, ul. Wschodnią, ul. Drogowców, ul. Zawodzie oraz ścieżkę rowerową od ul. Dąbrowskiej do mostu nad zbiornikiem Kuźnica Warężyńska – Pogoria IV.

Akcję zakończyliśmy około godziny 14.00. Zebraliśmy bardzo dużo worków z odpadami, które zostawiliśmy w miejscach wyznaczonych do odbioru. Wszystkim towarzyszyła nadzieja, że kolejne Sprzątanie świata będzie mniej obfite w porozrzucane śmieci w miejscach, które powinny cieszyć oko swoim naturalnym pięknem, a nie szpecić brzydotą porozrzucanych śmieci.

W poczuciu dobrze spełnionego obowiązku rozeszliśmy się do domu ciesząc się perspektywą dwóch pogodnych dni nadchodzącego weekendu.