Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych  już drugi rok uczestniczą w zajęciach z projektu „Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie”. Przez cały czas zdobywają  nowe umiejętności z zakresu nauk matematyczno- przyrodniczych, przeprowadzają różnorodne doświadczenia i uczestniczą  w wielu pokazach naukowych. Już w  czerwcu   2010 r. dziesięcio osobowa  NIB-grupa wyruszyła na obóz naukowy do Łeby, a w maju rozpoczęli kolejną podróż do Berlina!

12 maja 2010r. to pierwszy dzień nowej przygody, którą spędzili  w drodze do Zielonej Góry. Tam mieli możliwość zwiedzania ogrodu botanicznego i skansenu etnograficznego. Następnego dnia wyruszyli w dalszą drogę. W Berlinie zwiedzili  Biosphere. Tropikalne klimaty i latające nad głowami ptaki sprawiły, ze czuli się jak w dżungli. Wieczorem odbył się rejs statkiem, którym dowodził sympatyczny kapitan Wolf. Po nocy w pięknym hotelu w Poczdamie, wyruszyli zwiedzać zabytki Berlina i Muzeum Techniki, w którym chłopcy czuli się jak w raju. Kolejny dzień poświęcony był na  zwiedzanie kolejnego pięknego miasta- Drezna. Podziwiali tam wspaniały Frauenkirche i pomnik Marcina Lutra. Następnie pojechali do Muzeum Higieny- dzięki pobytowi w tym miejscu odkryli wiele tajemnic ludzkiego ciała.
16 maja wyruszyli w drogę powrotną do domu.
Ta wycieczka z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci, a zawarte przyjaźnie z innymi uczestnikami projektu będą bardzo trwałe.

Uczestnicy wycieczki