1maja 2010r odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu obiektów sportowych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych.
Nowe, pokryte sztuczną nawierzchnią boiska robią bardzo dobre wrażenie. Młodzież może tutaj spędzać aktywnie czas.

Część oficjalna zaczęła się o 15.00. Widzowie, rodzice uczniów i mieszkańcy Wojkowic Kościelnych zaczęli przybywać do szkoły ok. 14.00. Z głośników grała muzyka. Przez godzinę było bardzo piknikowo. Przy dźwiękach Orkiestry dętej Strażak wszyscy oczekiwali na przybycie gości oficjalnych. W uroczystości  otwarcia kompleksu sportowego  uczestniczyli m.in. poseł na sejm RP Witold Klepacz, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Zbyszek Zaborowski, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Bochenek wraz z radnymi, Bogusław Fornalczyk- sportowiec, uczestnik igrzysk olimpijskich w Rzymie, ksiądz proboszcz Stanisław Pala. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem gości oraz zaproszonych drużyn sportowych na murawę boiska przy dźwiękach muzyki Freddiego Mercury We are the champions. Rozpoczęła się część artystyczna. Nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności. Chór szkolny, soliści i tancerze stanęli na wysokości zadania. Występ kilkukrotnie nagradzany był brawami.
Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś w kilku słowach przedstawił zgromadzonym gościom okoliczności powstania boiska. Swoje słowa do zgromadzonych skierowali także przybyli na uroczystość goście: poseł na sejm RP Witold Klepacz oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Zbyszek Zaborowski.
Tuż po przemowach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu przez księdza Stanisława Palę.
Po części artystycznej odbyły się rozgrywki sportowe o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz. Równocześnie na wszystkich obiektach odbywały się mecze piłki nożnej, siatkówki plażowej i koszykówki. Widzowie mieli możliwość obserwowania zmagań sportowych oraz degustacji słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców.
I tak w turnieju piłki nożnej zwyciężyli uczniowie ze szkoły podstawowej w Wojkowicach Kościelnych, drugie miejsce wywalczyli sportowcy ze szkoły podstawowej w Żelisławicach, trzecie- drużyna ze Szkoły Podstawowej w Brudzowicach.
W turnieju koszykówki na najwyższym podium stanęła drużyna Eagles z Zespołu Szkół w Siewierzu, na drugim miejscu usytuował się team Hardcores z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach, trzecie miejsce zdobył WU-KA Team z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych.
Niepokonane w siatkówce plażowej okazały się uczennice Zespołu Szkół w Siewierzu, które usytuowały się na wszystkich trzech miejscach.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Tak więc i uroczystość otwarcia kompleksu sportowego  przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych skończyła się „zbyt szybko”. Ciekawy program imprezy i duże zaangażowanie całej społeczności szkolnej sprawiły, że był to niezapomniany dzień. Uczestnicy uroczystości wracali do swych domów uśmiechnięci i zrelaksowani. Dla wszystkich obecnych i organizatorów wydarzenie to było powodem do prawdziwej satysfakcji. Mamy nadzieję, że u wszystkich pozostawi na długo miłe wspomnienia.