Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy to projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu społecznego, do którego z dniem 01.04.2009 przystąpiła nasza szkoła i jako pierwsi uczniowie obecnej klasy II kształcenia zintegrowanego.  W ramach projektu realizowane są zajęcia dodatkowe, na które przeznaczono 50 godzin dla każdej grupy rozpoczynającej realizację (dwa razy w tygodniu od 1 – 2 godz.). Szkoła otrzymała pakiet pomocy niezbędnych przy prowadzeniu zajęć, które mocno wzbogaciły bazę dydaktyczną w klasach I – III. Projekt stwarza warunki wszechstronnego rozwoju dziecka, jego kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę. Istotą jest wielokierunkowe i wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego uczniów rozpoczynających naukę szkolną poprzez praktyczne działania dzieci pod kierunkiem nauczyciela.