1 września o godzinie 9.00 w naszej szkole uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2009/2010. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie z klasy V i Vi rezygnując z ostatnich dni wakacji. W odnowionej, pachnącej farbą szkole powitaliśmy uczniów rozpoczynających naukę, nauczycieli, rodziców i gości: Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Pana Zdzisława Banasia i księdza proboszcza tutejszej parafii ks.  Stanisława Palę.

Jako że w tym dniu przypada również 70 rocznica wybuchu II Wojny Światowej uczciliśmy pamięć poległych minutą ciszy. Po akademii zabrał głos Pan Dyrektor Dariusz Waluszczyk, a następnie Pan Burmistrz Zdzisław Banaś, po czym uczniowie rozeszli się do klas na pierwsze spotkanie z wychowawcami po wakacyjnej przerwie. Uczniowie – szczególnie ci młodsi- byli zachwyceni wyglądem swoich sal lekcyjnych,  gdzie zastali świeżo pomalowane ściany i nowe meble. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w rozpoczynającym się roku, a nauczycielom wytrwałości i uśmiechu.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2009 2010