Grudzień to miesiąc szczególny, każdy bowiem przygotowuje się do Świąt  Bożego Narodzenia, świąt niepowtarzalnych i wyjątkowych. Myślimy wówczas o innych,  przede wszystkim o naszych przyjaciołach i rodzinie. Stajemy się bardziej otwarci na drugiego człowieka i nie tylko, dlatego uczennice klasy III G przeprowadziły akcję charytatywną na rzecz najbardziej potrzebujących - zwierząt ze schroniska w Katowicach. Przez dwa tygodnie, od 6 do 21 grudnia prowadziliśmy zbiórkę  darów rzeczowych, głównie kocy i karmy.  Zebraliśmy 8 worków różnej wielkości suchej karmy, 1 puszkę karmy, 8 kocy, 3 zabawki oraz 1 miskę.

15 grudnia odbył się apel pt: „Pomóżmy zwierzętom”,  podczas którego przybliżyliśmy całej społeczności szkolnej problemy, z jakimi borykają się na co dzień te opuszczone przez wszystkich, samotne psy i koty oraz ich opiekunowie ze schronisk. Przygotowaliśmy również prezentację o gatunkach zagrożonych w naszym kraju, by uwrażliwić wszystkich na krzywdę zwierząt nie tylko tych udomowionych, ale również dzikich, które giną przez bezmyślność wielu ludzi.

Ponadto w tym dniu sprzedawaliśmy upieczone prze naszych uczniów ciasta oraz upominki świąteczne. W sumie udało nam się zebrać 232,17 zł, za które kupiliśmy suchą karmę - 4 worki po 10 kg oraz 2 worki po 3 kg.

Każda pomoc rzeczowa często jest wielkim darem dla naszych bezdomnych psów i kotów, dlatego jeszcze dziś obejrzyj swoje mieszkanie i zobacz, czy nie masz może niepotrzebnych rzeczy, które bardzo mogą się przydać w schronisku.

Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy:

- materiały do ocieplania bud: koce, pledy, narzuty

- smycze, obroże, kagańce, zabawki, posłania dla psów i kotów

- miski i garnki

- środki do pielęgnacji zwierząt i środki weterynaryjne: szczotki, grzebienie, obroże i preparaty przeciwpchelne, tabletki odrobaczające itd.

Wszystkie te dary przekazaliśmy w dniu dzisiejszym tj. 29 grudnia 2008r. do schroniska w Katowicach. Pracownicy schroniska byli bardzo wdzięczni za okazaną pomoc  i składają wszystkim darczyńcom najserdeczniejsze życzenia na nadchodzący 2009 rok.