Naszej szkole po raz kolejny przypadł w udziale zaszczyt organizacji Powiatowych Turniejów Szachowych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.

19.11.2008r. punktualnie o godzinie 1000 do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt zgłosiły się do udziału cztery szkoły: SP2 Czeladź, SP11 Będzin, SP6 Będzin oraz reprezentantki naszej gminy SP przy ZSP w Żelisławicach. W kategorii chłopców również zgłoszono cztery szkoły: SP2 Będzin, SP2 Czeladź, SP6 Będzin i nasi uczniowie Krystian Płaszenko z klasy VI i Piotr Kuzak z klasy III. Wyniki były następujące:

Szkoły podstawowe - kategoria dziewcząt:

I miejsce – SP2 Czeladź

II miejsce – SP przy ZSP w Żelisławicach

III miejsce – SP6 Będzin

IV miejsce – SP11 Będzin

Szkoły podstawowe – kategoria chłopców:

I miejsce – SP2 Będzin

II miejsce – SP6 Będzin

III miejsce – SP2 Czeladź

IV miejsce – nasza szkoła

Awans do turnieju rejonowego uzyskały drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca.

02.12.2008r. również o godzinie 1000 rozpoczęli swoje zawody gimnazjaliści. W tej kategorii również brały udział po cztery drużyny dziewcząt i chłopców. Wśród chłopców były szkoły: G1 Czeladź, G5 Będzin, G4 Będzin i nasi gimnazjaliści Gracjan Sikora i Dawid Kośmider. Wśród dziewcząt udział brały następujące gimnazja: G1 Będzin, Gimnazjum przy ZSP w Żelisławicach, G4 Będzin, G2 Czeladź.

W kategorii gimnazjów nasi uczniowie i reprezentujące naszą gminę uczennice z Żelisławic nie dali żadnych szans przeciwnikom wygrywając zawody z ogromną przewaga punktową. W klasyfikacji indywidualnej wśród chłopców

najlepszy był Gracjan Sikora, a Dawid Kośmider zajął miejsce trzecie. W klasyfikacji indywidualnej wśród dziewcząt uczennice z Żelisławic zajęły miejsca II (Martyna Syrek) i III (Sylwia Syrek).

Klasyfikacja generalna:

Gimnazja - kategoria dziewcząt

I miejsce – Gimnazjum przy ZSP w Żelisławicach (Sylwia i Martyna Syrek)

II miejsce – G4 Będzin

III miejsce – G1 Będzin