Kot w butachDnia 20.02.2024 roku nasze przedszkolaki z trzech grup MISIE, BIEDRONKI, KRASNALE uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Bytomskiego Centrum Kultury.

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Kot w butach”  w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci ora uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki.

Dzieci obejrzały mądry, zabawny   spektakl  o istocie mówienia prawdy  i sile  marzeń. Z zapartym tchem śledziły  pełną  przygód  opowieść  o  śmiesznym kocie, który  przeżywa różne przygody. Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Efektem wycieczki było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci  nauczyły  się  również kulturalnego  odbioru  sztuki  oraz  bezpiecznego  zachowania  podczas  jazdy  autokarem. Dzieci były bardzo zadowolone, z tej fantastycznej przygoda… mamy nadzieję, że za jakiś czasu uda nam się ponownie wybrać do teatru.